Bierzmowanie w roku 2021

24 listopada g. 18.00

INFORMACJE DOTYCZĄCE ROZMOWY DOPUSZCZAJĄCEJ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

1. Znajomość siedmiu darów Ducha Świętego. Charakterystyka ma być na podstawie tego co było mówione na spotkaniach czyli na podstawie katechez papieża Franciszka o darach Ducha Świętego.

Katechezy papieża Franciszka o Duchu Świętym

2. Informacje o wybranym patronie.

3. Odpowiedzi na pytania

A. Co to jest bierzmowanie?

B. Co oznacza słowo "bierzmowanie"?

C. Jakie warunki powinien spełniać kandydat do bierzmowania?

Poza tym:

Każdy z kandydatów ma znać na pamięć formułę dialogu z biskupem:

Biskup: Droga Młodzieży (Drodzy Bracia i Siostry). Powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem; jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?

Kandydaci: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

__________________________________________

Terminarz egzaminów

30 października g.10.30 (sobota)

3 listopada g 19.00 (środa)