INFORMACJE DOTYCZĄCE ROZMOWY EGZAMINACYJNEJ

DOPUSZCZAJĄCEJ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Znajomość siedmiu darów Ducha Świętego. Charakterystyka ma być na podstawie tego co było mówione na spotkaniach czyli na podstawie katechez papieża Franciszka o darach Ducha Świętego.

Katechezy papieża Franciszka o darach Ducha Świętego

2. Informacje o wybranym patronie.

3. Odpowiedzi na pytania

A. Co to jest bierzmowanie?

B. Co oznacza słowo "bierzmowanie"?

C. Jakie warunki powinien spełniać kandydat do bierzmowania?

Poza tym: Każdy z kandydatów ma znać na pamięć formułę dialogu z biskupem

(znajomość odpowiedzi na zadane pytanie biskupa)

Biskup: Droga Młodzieży (Drodzy Bracia i Siostry). Powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem; jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?

Kandydaci: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

_______________________________

Termin egzaminu:

17 października (poniedziałek) godz. 19.00

19 października (środa) godz. 19.00

20 października (czwartek) godz. 19.00

Rozmowy egzaminacyjne odbywają się w salce parafialnej w domu parafialnym. Na spotkaniu składamy ofiarę 60 zł, oraz uzupełnioną „Kartę Dopuszczającą” (została ona rozdana na spotkaniu 25 września). Przynosimy także aktualny „Dzienniczek Kandydata do Bierzmowania”

Termin spotkań:

05 listopada g.18.45 (sobota) – próba w kościele przed Sakramentem Bierzmowania

06 listopada g.18.45 (niedziela) – próba w kościele przed Sakramentem Bierzmowania (na tą próbę przychodzimy razem ze swoimi świadkami)

BIERZMOWANIE: 7 listopada 2022 r. godz. 18.00