Asysta kościelna

Przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim istnieje grupa asysty kościelnej. Tworzą ją kobiety i mężczyźni biorący udział w procesjach eucharystycznych. Mężczyźni naszą chorągwie a kobiety feretrony i świece. Jest nas ponad 20 osób, przeważnie są to osoby starsze. W procesjach w pierwsze niedziele miesiąca bierze udział zazwyczaj kilkanaście osób, a jeśli procesje wypadają w dni powszednie to zdarza się że jest tylko kilka.

Kilkoro z nas pomaga w sprzedaży prasy katolickiej i bierze udział w grupach modlitewnych.

Z przykrością stwierdzamy, że ubywa ludzi chętnych do zastąpienia tych co odeszli ze względu na wiek lub stan zdrowia. Prosimy o błogosławieństwo Boże na następne lata naszego posługiwania.

Opiekun asysty kościelnej Henryk Domański.