23-06-2019

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Święta Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich, Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku. Dziękujemy też panom organiście i kościelnemu, siostrze zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, paniom z Kółek Żywego Różańca i starszej Służbie Liturgicznej niosącej baldachim, chorągwie i feretrony oraz wszystkim parafianom i gościom za czynny udział we Mszy św. i procesji i za dar modlitwy.

20-06-2019

1. W dniu dzisiejszym Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

17-06-2019

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne. Poświęcenie będzie się odbywało tradycyjnie przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej. Prosimy o podjeżdżanie w kierunku ul. Warszawskiej.

11-06-2019

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto kończy czas paschalny i jednocześnie okres Komunii Świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

2. Dziś głosi Słowo Boże ks. proboszcz Marek z Wielgolasu Brzezińskiego. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w jego parafii.

03-06-2019

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

- w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.
27-05-2019

1. Dzisiaj:

- na Mszy św. o godz. 11.00 III grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.

- po Mszy św. o godz. 16.00 wystąpi Schola „Kropelki” z naszej parafii. Po Koncercie będzie możliwość złożenia ofiary ma potrzeby scholki.

- p. Michał Tokaj będzie rozprowadzał po Mszach świętych audiobooki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

21-05-2019

1. Bóg zapłać Ks. Piotrowi za Słowo Boże. Życzymy, by Matka Boża błogosławiła dziełom miłosierdzia na Ukrainie a Wam dziękujemy za ofiary na Kościół i potrzeby nie tylko nasze, ale ma całym świecie.

2. Dzisiaj:
- na Mszy św. o godz. 11.00 II grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.
- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

13-05-2019

1. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 I grupa dzieci przystępuje do I Komunii św. Osoby nie związane z tą uroczystością prosimy o wybranie innej godziny na Mszę Świętą.

3. W poniedziałek 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Majowym. Nabożeństwa Fatimskie będą kontynuowane co miesiąc do 13 października.

06-05-2019

1. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła w Budach Barcząckich. Ks. Adamowi dziękujemy za Słowo Boże i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

2. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.
30-04-2019

1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

2. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 - Msza św. zbiorowa.

3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 dzieci z naszej parafii przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.

Strona 1 z 63  > >>