23-05-2022

Zmarł ks. Henryk Boczek l. 84, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1968-70 za ks. Prob. Kowalskiego. Pogrzeb w katedrze łowickiej w poniedziałek o godz. 11.30.

16-05-2022

Dziękujemy bardzo Rodzicom, Pani Katechetce oraz siedemdziesięciu czterem Dzieciom Pierwszokomunijnym ze Szkoły Podstawowej z ul. Siennickiej za wspólną modlitwę oraz dar ołtarza od Rodziców w wysokości 8330 złotych, który będzie przeznaczony na dalsze grodzenie domu parafialnego.

09-05-2022

Zmarł ks. Dariusz Walicki, który był w naszej parafii proboszczem w latach 2006- 2013. Zawdzięczamy mu między innymi pomalowanie kościoła, odnowienie chrzcielnicy i ambonki, wymianę okien, wykonanie kotłowni na pellet,  elewacji domu parafialnego, rynien wewnętrznych i częściowe uporządkowanie cmentarza. Wdzięczni za jego wkład w rozwój duchowy i gospodarczy naszej parafii polecamy go Bożemu miłosierdziu. Msze Święte w tym tygodniu za zmarłego Ks. Dariusza: poniedziałek 9 maja godz. 18.00 (zbiorowa), wtorek 10 maja godz. 18 (indywidualna), środa 11 maja godz. 18.00 (zbiorowa), piątek 13 maja godz. 15.00 (zbiorowa).

Informacje o pogrzebie na stronie: https://diecezja.waw.pl/sp-ks-kan-dariusz-walicki/

02-05-2022

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

25-04-2022
Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Siostry Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Za pośrednictwem św. Faustyny, Pan Jezus obiecał udzielić w tym dniu wszystkim ufającym w Boże Miłosierdzie szczególnych łask. Największa z nich to zupełne odpuszczenie win i kar za grzechy. Warunki określił sam Pan Jezus: w Niedzielę Miłosierdzia należy przystąpić do spowiedzi lub będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.  Dziś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy o pokój na świecie.
20-04-2022

Dziś porządek niedzielny z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Za dzisiejsze ofiary na KUL składamy serdeczne podziękowania.

W niedzielę 24 kwietnia o godz. 18.50 spotkanie  dla osób przygotowujących się obecnie do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkaniu wymiana indeksów.
20-04-2022
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, w sposób szczególny dziękuję Księdzu Tomaszowi i ks. Diakonowi Mateuszowi i ministrantom i lektorom na czele z Panem Pawłem Domańskim za projekt i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego,  siostrze zakrystiance Annie i osobom wspomagającym szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, projekt i wykonanie ciemnicy, Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza za wzorową służbę, ceremoniarzom za profesjonalne prowadzenie liturgii. Dziękuję bielankom, sypaczkom za uświetnienie procesji,  Panu Organiście, Chórowi parafialnemu na czele z Panem Dyrygentem za piękne śpiewy, Strażakom za czuwanie przy grobie i wraz z Policją za zabezpieczanie trasy procesji, Panu kościelnemu za porządek w kościele. I wam kochani za piękny dar modlitwy i liczne uczestnictwo. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju kościoła. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie świątyni, a także ofiary na tacę i przelew na konto parafialne. Wspólnie robimy wiele rzeczy w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu parafialnym. Serdeczne podziękowanie wyrażamy wszystkim, którzy przez poświęcony czas i modlitwę przeżywali Triduum Paschalne.
11-04-2022

Dziś Niedziela Palmowa. Będą dwie uroczyste procesje o godz. 9.30 (z udziałem osiołka) i o godz. 11.00.

04-04-2022
Od dziś rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
28-03-2022
Witamy serdecznie Misjonarzy Ojców Redemptorystów: o. Grzegorza Lachowicza oraz o. Stanisława Paprockiego, którzy poprowadzą od dziś do następnej niedzieli nauki misyjne. Misje są zaproszeniem do zawierzenia w tych trudnych i niespokojnych czasach swojego życia, swojej rodziny oraz naszego kraju NSPJ oraz Sercu Niepokalanej Maryi. W naszym codziennym  życiowym zabieganiu zatrzymajmy się chwilę i pełni ufności oddajmy Jezusowi wszystkie nasze sprawy. Msze św. będą przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, 9.30, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Nie będzie tylko Mszy św. w sobotę o godz. 16.00. Spowiedź misyjna na każdej Mszy św. Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Strona 1 z 81  > >>