20-05-2018

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto kończy czas paschalny i jednocześnie okres Komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

13-05-2018

Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Dzisiaj:

- na Mszy św. o godz. 11.00 I grupa dzieci przystępuje do I Komunii św.

- o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

06-05-2018

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz starszej Asysty Procesyjnej. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych  dziś o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

29-04-2018

Dziś będzie możliwość wsparcia 2-letniego, chorego na serce Filipka.

Filipek urodził się 10.04.2016 roku z niedorozwojem lewej komory serca, czyli tzw. Wadą HLHS. Kilka dni po urodzeniu przeszedł 1 etap operacji. W sierpniu 2017 drugi etap tj. operację Glenna. Żeby mógł żyć konieczna jest trzeci etap naprawy serca tj. operacja Fontana. Wedle aktualnych wskazań, aby efekty były najlepsze powinien 3 operację przejść przed ukończeniem 3 roku życiu. 1 i 2 etap operacji przeszedł w Centrum Zdrowia Dziecka, pod którego jest opieką. Ze względu na duże obłożenie, termin 3 operacji przez CZD nie został wyznaczony. Z pragmatyki działania Centrum, zabiegi te wykonuje się w momencie zagrożenia życia czyli nawet w okresie kilkunastu lat. Jest zakwalifikowany do leczenia operacyjnego wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Mὓnster. Koszt 160 tys. złotych.

Tata Filipka jest policjantem w naszej Powiatowej Komendzie.

Przed kościołem jest zbiórka do puszek na ten cel.

Możemy też pomóc Filipkowi i w dniu 1 maja w Stanisławowie na pikniku rodzinnym, który rozpocznie o godz. 12.00 przy tamtejszym kościele.

22-04-2018

IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Z tej racji gościmy dziś w naszej parafii Ks. Macieja i kleryka Krzysztofa ze Zgromadzenia Salwatorianów. Dziękujemy za Słowo Boże, za świadectwo życia zakonnego i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

15-04-2018

Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Ks. Adamowi dziękujemy za Słowo Boże i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Dziś o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim otwarte spotkanie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesorem Piotrem Glińskim, Wiceprezesem Rady Ministrów. Szczegóły na plakatach.

08-04-2018

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 - Msza św. zbiorowa.

02-04-2018

Dziś Msze św. według porządku niedzielnego. Bóg zapłać za ofiary złożone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

01-04-2018
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Kamilowi oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrze zakrystiance i bielankom szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, chórowi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Władzom miasta dziękujemy za przychylność w załatwianiu różnych spraw urzędowych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
25-03-2018

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W dniu dzisiejszym:

- W czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

Strona 1 z 57  > >>