12-08-2019

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Piotrowi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w remoncie kościoła. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

2. Dziś jest z nami duet muzyki religijnej „Sanctus” - absolwenci Akademii Muzycznej w Moskwie: Nadieżda i Mikołaj. Muzycy wykonują części stałe Mszy św. kompozycji Mikołaja a po Mszach św. zapraszają na krótki koncert muzyki klasycznej. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do oznaczonych puszek na wyspecjalizowane leczenie ciężko chorego syna p. Mikołaja.
05-08-2019
Warszawa, 25 lipca 2019 roku

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,

Okres wakacji to szczególnie czas wytchnienia, odpoczynku, ale dla wielu – szczególnie dla ludzi młodych – jest czasem do podejmowania ważnych decyzji.

Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni. W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2) starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji. Wśród tych decyzji bardzo ważne są te, które dotyczą drogi powołania. Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga.

05-08-2019

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Anatolowi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w budowie kościoła. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na tę budowę.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu Świętego.

01-08-2019

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Robertowi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w pracy misyjnej. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby misji.

2. We wtorek 30 lipca przypada 75 rocznica wyzwolenia Mińska Mazowieckiego przez Armię Krajową. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. poległych za Mińsk i naszą Ojczyznę. Obchody tej rocznicy organizuje Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego Szczegóły na plakacie.
01-08-2019

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Henrykowi z Wołożyna za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w remoncie kościoła oraz zdrowia i sił.

2. Dzisiaj:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- z racji przypadającego w czwartek 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczeństwo na drogach.
01-08-2019

1. Misjonarz z Zambii nie mógł dziś do nas przyjechać, dlatego nie będzie zapowiadanej zbiórka na misje.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie ma w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

08-07-2019

1. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

- O godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

- Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim. Życzymy naszym sąsiadom z par. wojskowej powodzenia w budowie kościoła z Bożą pomocą zaś ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

02-07-2019

1. W dniu dzisiejszym:

- o godz. 12.30 O. Korneliusz Jackiewicz odprawi Mszę św. z racji 60 r. święceń kapłańskich

- o godz. 16.00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w 138 rocznicę jej powstania.

- po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Kongo. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Budowniczym kościoła życzymy Bożego błogosławieństwa.

23-06-2019

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Święta Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich, Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku. Dziękujemy też panom organiście i kościelnemu, siostrze zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, paniom z Kółek Żywego Różańca i starszej Służbie Liturgicznej niosącej baldachim, chorągwie i feretrony oraz wszystkim parafianom i gościom za czynny udział we Mszy św. i procesji i za dar modlitwy.

20-06-2019

1. W dniu dzisiejszym Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

Strona 1 z 64  > >>