Napisał: Ks.Tomasz
10-12-2018

ADWENTOWE REKOLEKCJE PARAFIALNE 2018r.

16 – 19 grudnia 2018 r.

Napisał: Ks.Tomasz
09-12-2018

1. Dziś w całej Polsce XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel. W ubiegłym roku nasza parafia przekazała ze zbiórki na pomoc Kościołowi w krajach byłego ZSRR 4600,- zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej odprawiane są w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty, w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie z godz. 7.00 jest przesunięta na godz. 7.15.

Napisał: Ks.Tomasz
02-12-2018

1. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na budowę kościoła w Budach Barcząckich. Ks. proboszczowi Adamowi życzymy zdrowia i wytrwałości w budowie świątyni.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Kościelny.

3. Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej odprawiane będą w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci.

Ze względu na Roraty, w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie z godz. 7.00 jest przesunięta na godz. 7.15.

Napisał: Ks.Tomasz
25-11-2018

1. Dziękujemy ks. Markowi Twarowskiemu, proboszczowi Parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy wesprą to dzieło.

2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Napisał: Ks.Tomasz
18-11-2018

1. Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Zachęcamy do modlitwy za Seminarzystów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej

- O godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 koncert w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry. Zostanie wykonany utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta „Msza REQUIEM”. Szczegóły na plakacie.

4. W piątek 23 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio.

Napisał: Ks.Tomasz
11-11-2018

1. Dziękujemy ks. Biskupowi Kazimierzowi Wielikosielcowi  z Białorusi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Przed kościołem po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Homlu. Bóg zapłać tym, którzy wesprą w ten sposób Kościół na Białorusi.

2. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

- O godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny.

- Uroczysta Msza św. z udziałem Władz Miasta zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim 11 listopada o godz. 11.30.

Napisał: Ks.Tomasz
04-11-2018

1. Dziękujemy ks. Markowi Sędkowi, byłemu proboszczowi naszej parafii, obecnie Moderatorowi Generalnemu  Ruchu Światło-Życie za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Domu Rekolekcyjnego w Krościenku. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wesprą to dzieło.

2. Dziś po Mszach świętych w zakrystii można jeszcze zgłaszać wypominki za zmarłych roczne czytane w niedziele przed Mszą św. oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszami św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin. Msza święta gregoriańska we wszystkie niedziele listopada będzie odprawiana o godz. 18.00, natomiast w dni powszednie listopada o godz. 8.00. Lista zmarłych zgłoszonych do tej Mszy św. będzie wywieszona w przedsionku kościoła z zaznaczeniem, którego dnia tygodnia dana osoba będzie wyczytywana.

Napisał: Ks.Tomasz
28-10-2018

1. W dniu dzisiejszym gościmy księdza z Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie na Żeraniu. Po Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na budowę kościoła w tej parafii.

2. Dziś przez cały dzień młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza znicze zaś po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Wpływy będą przeznaczone na ich wyjazdy rekolekcyjne.

3. Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w kościele o godz. 12.00 przed Sumą lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Napisał: Ks.Tomasz
28-10-2018

1. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul.  Dąbrówki o godz. 16.00.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- Spotkanie kandydatów już uczestniczących w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Nowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się po zakończeniu obecnego.

Napisał: Ks.Tomasz
14-10-2018

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wypłaca stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Jest to żywy pomnik Jana Pawła II.

2. Ofiary zbierane dziś na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku. Z góry składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej, zaś za tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul.  Dąbrówki.

Strona 1 z 61  > >>