14-10-2019

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wypłaca stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Jest to żywy pomnik Jana Pawła II.

2. W poniedziałek 14.X o godz. 17.20 Różaniec w intencji Nauczycieli i Pracowników Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.

14-10-2019

07-10-2019

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku

2. Dziś:

- Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych  o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

- Młodzież oazowa po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby wspólnoty.
30-09-2019

1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na budowę kościoła Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie.

2. Nasza Parafialny Zespół Caritas włączył się w Dzieło Pomocy AD GENTES przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Potrzebne są artykuły szkolne (bez plecaków) dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Artykuły te można składać do kosza wystawionego w kościele. Za każdą chęć pomocy składamy serdeczne Bóg Zapłać!
23-09-2019

1. Serdecznie dziękujemy Księdzu Adamowi Praszczałkowi z Bud Barcząckich za słowo Boże i wspólną modlitwę.

2. Nasza Parafialny Caritas włączył się w ogólnopolską akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. Jej celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób starszych: samotnych i opuszczonych. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie można zabrać chleb i podzielić się nim z rodziną albo z sąsiadami. W ten sposób wyrazimy naszą gotowość dzielenia się sercem i uwagą z tymi, którzy tego potrzebują. Na skarbonie Caritas, z tyłu kościoła, znajdują się ulotki prezentujące działania naszego Parafialnego Caritas oraz ofertę placówek Caritas działających w naszym mieście.
16-09-2019

1. Serdecznie dziękujemy Księdzu Józefowi z Białorusi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w remoncie wnętrza kościoła w Berezie Kartuskiej. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

2. Dziś „Światowych Dzień Środków Przekazu”, a także rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za uczniów i nauczycieli.

08-09-2019

1. Za dzisiejsze ofiary na tace które są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Bóg zapłać pięciu osobom za ofiary na złocenie ołtarza w wysokości 1400 zł. Jak już ogłaszaliśmy tydzień temu dodatkowo na złocenie trzeba będzie zapłacić
90-tysięcy złotych Zostało do spłaty 85.600 złotych. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi.
02-09-2019

1. Dzisiaj

- ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a pod chórem jest możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

- z racji 1-szej niedzieli miesiąca - po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja. Następnie spotkanie dla Kół Żywego Różańca i Asysty Procesyjnej.

- przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za tych, co oddali życie za Ojczyznę. O godz. 9.30 Msza Św. w intencji obrońców Ojczyzny zamówiona przez władze miasta.

26-08-2019

1. Serdecznie dziękujemy O. Romanowi za słowo Boże i wspólną modlitwę. Dziś po Mszach św. przed kościołem można nabyć książki o o. Pio i różańce z San Giovanni Rotondo. O godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego spotkanie Grupy Modlitewnej o. Pio i chętnych.

2. W poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
26-08-2019

1. Dziś:

-  o godz. 12.30  Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy w jej obronie w 1920 roku oraz w zgłoszonych intencjach zbiorowych. Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- o godz. 17.00 Katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Strona 1 z 65  > >>