Oaza Dzieci Bożych

W naszej parafii istnieje wspólnota "Oaza Dzieci Bożych" (ODB). Jest to jedna z wielu wspólnot Ruchu Światło - Życie, który założył ks. Franciszek Blachnicki.

Oaza Dzieci Bożych to spotkania, na których już od najmłodszych lat możemy poznać Pana Boga. Na spotkaniach uczymy się różnych modlitw, czytamy i uczymy się rozważać Pismo Święte. Ale także uczestniczymy w licznych zabawach planszowych lub ruchowych wraz z animatorami, w których także poznajemy działanie Boga, dekorujemy także naszą salkę. Naszym opiekunem jest ks. Tomasz Tarasiuk, który modli się z nami i nas błogosławi pod koniec spotkani. W wakacje możemy pojechać na 15 dniowe rekolekcje, na których poznajemy nowych znajomych a także jeszcze głębiej Boga. Rekolekcje spędzamy w górach, gdzie mamy wyjście w góry a także jeszcze więcej zabawach.
Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11:00 (w trzecią sobotę miesiąca o godz.9:00) w salce parafialnej.
Jeszcze nasza wieloletnia uczestniczka ODB chce się podzielić swoim świadectwem bycia w tej wspólnocie :)
.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !
Nazywam się Zosia, na spotkania Oazy Dzieci Bożych uczęszczam już trzy lata. O pierwszym spotkaniu dowiedziałam się na Mszy św. dla dzieci o godzinie 11:00. Ksiądz, który wcześniej prowadził ODB ogłosił, że w następna sobotę jest pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Od razu  skojarzyło mi się to z jakimiś zajęciami o palmach, więc razem z bratem poszłam na spotkanie, ale tam zamiast palm siedziały dzieci. Na początku trochę się wstydziłam, bo z bratem byliśmy tam najmłodsi, ale wszyscy bardzo ciepło nas przyjęli. Opowiadaliśmy sobie jak minął nam tydzień, mogliśmy wyżalić się innym gdy mieliśmy jakieś smutne dni i każdy nawzajem się pocieszał. Poznałam tam wielu wspaniałych, ciepłych i miłych ludzi. Spotkania zaczynamy od poznania się, opowiedzenia o sobie, o tym co nas interesuje, co lubimy, później przechodzimy do wspólnej modlitwy a potem wraz z animatorami uczestniczymy w zabawach. Na spotkaniach czuję się bardzo miło i ciepło, jesteśmy po prostu taką małą rodzinką. Dzięki spotkaniom stałam się jeszcze bardziej otwarta.
.
Zapraszamy wszystkie dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej na spotkanie :)
.
Zapraszamy także nasze strony, na których będą pojawiać się różne informacje o spotkaniach oraz relacje z naszych spotkaniach:
.
Do zobaczenia w sobotę!