Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych ludzi z całego świata z papieżem. Ich inicjatorem był św. Jan Paweł II. Na miejsce spotkania w 2016r. został wybrany Kraków. W czasie Wydarzeń Centralnych, wraz z papieżem Franciszkiem będziemy świętować 1050 rocznice chrztu Polski.

Nasza parafia włącza się w te wydarzenia organizując ośmiodniową pielgrzymkę od 25 lipca do 1 sierpnia 2016 r. Całkowity koszt wyjazdu to ok. 800 złotych, które będziemy zbierać w IV ratach. Pierwszą ratę można wpłacać na spotkaniu organizacyjnym w sali domu parafialnego już w najbliższy czwartek 10.12.2105 r po Mszy św. o godz. 18.

Zapisz się już dziś:

Tydzień w diecezji.

Światowe Dni Młodzieży nie będą się odbywały jedynie w samym Krakowie. Setki młodych ludzi przyjadą już 20 lipca do naszej parafii, żeby tu rozpocząć wspólne świętowanie. W czasie Dni w Diecezji, w naszej Parafii przez pięć dni przebywać będzie aż 200 osób. To wielka radość i odpowiedzialność dla naszej wspólnoty. Naszym zadaniem będzie przyjęcie gości w domach, pokazanie im naszego miasta, wspólne spędzanie czasu wolnego i wspólne modlitewne przygotowanie się do spotkania z papieżem Franciszkiem.

Każdy z nas może zostać wolontariuszem w naszej Parafii!

Światowe Dni Młodzieży nie zorganizują się same. Potrzebni są ludzie, którzy wykażą odrobinę serca, zaangażowania; poświęcą swój czas i energię, aby wspólnie zrealizować to dzieło. Jest już kilka osób, które dzielą się swoim talentem i pomagają w przygotowaniach. Ale potrzeba znacznie więcej, bo pracy jest sporo.

Zadania, które stoją przed zespołem wolontariuszy, to przede wszystkim:
• ogarnianie modlitwą całego wydarzenia,
• przygotowanie i przeprowadzenie różnych form wspólnej aktywności parafian i pielgrzymów,
• szeroko rozumiane „zaopiekowanie się” naszymi gośćmi przez cały czas ich pobytu w Mińsku Mazowieckim,
• koordynacja noclegów i pomoc rodzinom-gospodarzom,
• akcje informacyjne i obsługa medialna,
• wiele innych…

Formularz zgłoszeniowy do wolontariatu w naszej parafii. Zapraszamy do zapisywania!

Przyjmij świat u siebie!

Tradycją ŚDM jest to, że w czasie Dni w Diecezjach goście mieszkają w domach rodzin-gospodarzy. Zwracamy się więc z prośbą do parafian o udzielenie gościny 100 młodym pielgrzymom z Ukrainy. Potrzebujemy kilkudziesięciu rodzin, które na kilka dni zapewnią im dach nad głową.

Do zadań rodzin-gospodarzy będzie należeć:
• udzielenia miejsca do spania (może być na podłodze, każdy pielgrzym będzie miał ze sobą śpiwór i karimatę),
• zapewnienie możliwości umycia się,
• ugoszczenie śniadaniem i kolacją przez wszystkie te dni,
• codzienny transport/doprowadzenie do/z kościoła, gdzie będą się zaczynać wspólne zajęcia,
• spędzenie z gośćmi całej niedzieli („Dzień z Rodziną”).

Przed przyjazdem gości rodziny-gospodarzy zaprosimy na specjalne spotkanie organizacyjne, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Osoby, które zdecydują się przyjąć pielgrzymów, nie będą pozostawione same sobie, ale będą mogły liczyć na wsparcie koordynatorów i wolontariuszy zarówno przed, jak i w trakcie Dni w Diecezjach.

Jeśli chcesz przyjąć młodzież w swoim domu zgłoś się do nas po każdej Mszy Świętej do zakrystii a w tygodniu do naszego Parafialnego Centrum ŚDM na plebanii w środy i czwartki od 19 do 20.

Zapraszamy też do udziału w spotkaniach o podwójnym charakterze: organizacyjnym i formacyjno-modlitewnym w każdą trzecią sobotę miesiąca. Już 19 grudnia zapraszamy na Msze świętą oraz specjalne nabożeństwo w intencji rodzin przyjmujących gości z zagranicy