Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym "Nazaret" przy Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim powstała w 1992 r. Swoje "korzenie" miała w Ruchu "Światło Życie". Osoby z tego bowiem ruchu spotykając się w roku 1991 z księdzem Bernardem Czerwińskim stanowiły zaczątek naszej wspólnoty. Wspólnota przeżyła różne w etapy w swojej historii, był czas kryzysu i wzrostu.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w każdą środę, również w wakacje o godzinie 18.00. Rozpoczynają się Eucharystią, po której gromadzimy się w salce na plebanii, aby karmić się Słowem Bożym i umacniać się wzajemnie. W naszej grupie istnieje wiele diakonii:

• diakonia muzyczna, która stara się służyć Panu Bogu swoimi talentami, posługuje śpiewem na wtorkowej Eucharystii
  • diakonia postna, podejmująca post w określonych intencjach,
  • diakonia modlitwy wstawienniczej
  • diakonia rozeznająca, przygotowująca Słowo Boże na spotkania wspólnotowe,
  • diakonia pastoralna czuwająca nad całością i kierunkiem spotkań,

W każdym miesiącu w ramach spotkań podejmujemy określony temat, który rozważamy w formie katechez, grup dzielenia, adoracji Najświętszego Sakramentu.

We wspólnocie trwa nieustająca modlitwa różańcowa. Tajemnice rozdzielamy pomiędzy siebie tak, aby każdego dnia były odmówione wszystkie jego części. Modlimy się także Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Co roku jeździmy na Ogólnopolskie Spotkania Odnowy w Częstochowie. Staramy się podejmować formacje osobiste. Aktywnie uczestniczymy w życiu parafii, posługując na Mszach Świętych i podejmując się oprawy Nabożeństw okolicznościowych.

Zapraszamy na naszą stronę internetową

Opiekunem jest ks. Andrzej Gawor.