Liturgiczna Służba Dziewcząt - "Sypaczki"

© Photogaphy by Mariusz Wojda

Od wielu lat w parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim działa Liturgiczna Służba Dziewcząt tzw. "Sypaczki". Zrzeszone w niej są dziewczęta w wieku od 3 do 9 lat, które biorą czynny udział w procesjach liturgicznych (sypiąc kwiatki przed Najświętszym Sakramentem) w każdą 1. niedzielę miesiąca jak również w innych Uroczystościach kościelnych.

Opiekunką grupy Sypaczek jest s. Cecylia, loretanka. Co roku 8. grudnia podczas Mszy św. następuje uroczyste przyjęcie nowych kandydatek do wspólnoty. Strój Sypaczki to biała szata liturgiczna, pelerynka i wianek. Duży i bardzo pozytywny udział we wszelkich spotkaniach grupy mają Rodzice dziewcząt, którzy poświęcają swój czas, aby doprowadzić dziecko na wyznaczone miejsce jak również oferują swą życzliwą pomoc, aby grupa prawidłowo i prężnie funkcjonowała.

Pomocą podczas procesji służą także wyznaczone dziewczęta ze starszej grupy liturgicznej Bielanek, wykazując troskę o sprawny przebieg funkcji wykonywanych przez Sypaczki.

Wspólnota Sypaczek nieustannie się rozwija i dochodzą nowe kandydatki. Dziewczęta z radością i przejęciem uczestniczą w Uroczystościach i spotkaniach. Mają świadomość, że już jako małe dzieci służą Panu Jezusowi i wspólnocie parafialnej.