XIX Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy O. Wiesławowi, Oblatowi Maryi Niepokalanej, za słowo Boże i modlitwę. Po Mszy św. przed kościołem można będzie nabyć kalendarz misyjny i złożyć ofiarę na misje.

Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Fatimskie.

We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej - głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów i ziół.

W ramach obchodów 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej, w czwartek 17 sierpnia o godz. 16.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i z pocztami sztandarowymi. Po Mszy Św. uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości. O godz. 18.30 seans filmowy „1920 Bitwa Warszawska” w sali kinowej Miejskiej Szkoły Artystycznej. Więcej informacji na plakacie.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi parafian o ofiarowywanie fantów na loterię, która odbędzie się podczas naszego, wrześniowego festynu parafialnego. Można je składać do kosza wystawionego w kościele Wszystkim, którzy włączą się w to parafialne dzieło z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie!

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiarę do puszek na wsparcie skomplikowanego leczenia specjalistycznego chorego kilkuletniego Teodora.

W Kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim w niedzielę 20 sierpnia o godz. 15.00 będzie wyświetlany film „FATIMA. OSTATNIA TAJEMNICA”. Więcej informacji o filmie na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach wyłożonych po chórem.

Przypominamy o należytym ubraniu, które powinniśmy zakładać, gdy idziemy do kościoła na Mszę Św. lub do Spowiedzi świętej. Jest to znak nie tylko kultury osobistej, ale również wiary i czci wobec Boga.

By dobrze i owocnie uczestniczyć we Mszy Św. ważna jest punktualność. Pamiętajmy też, że spóźnianie przeszkadza innym.

Przyjmując Komunię Świętą pamiętajmy, by w naszym sercu nie było gniewu, zawiści, chęci zemsty i braku życzliwości do ludzi. Wtedy zjednoczenie z Chrystusem będzie godziwe i autentyczne. Gdy ksiądz mówi: „Ciało Chrystusa” – odpowiadamy: „Amen”.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Nie ma wdzięczności dla okupantów– dlaczego polskie władze chcą usuwać z przestrzeni publicznej wszelkie pomniki Armii Czerwonej?; „Jubileusz w Licheniu” – o jednym z największych polskich sanktuariów w 50-lecie koronacji tamtejszego obrazu „Zanim stał się Cud nad Wisłą” – podczas wojny polsko-bolszewickiej ogromną rolę odegrała propaganda; oraz „Nowy, lepszy świat” – dlaczego w świecie wciąż na nowo podejmowane są próby zbudowania świata bez Boga?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Edyta Stein jest perłą” – o drodze do Chrystusa św. Edyty Stein i o jej związkach ze św. Janem Pawłem II;Pocałunki dla Maryi” – o historii i sensie modlitw „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę” oraz „O fundacjach szemranych”;