XVI Niedziela Zwykła

Dziękujemy bardzo pewnej pani za ofiarowanie 500,- zł. na kościół.

Z racji przypadającego we wtorek 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczeństwo na drogach. Prosimy o podjeżdżanie do bramy kościoła przy ul. Ogrodowej w kierunku ul. Warszawskiej.

We wtorek święto św. Jakuba Apostoła, a w środę 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy o naszych starszych rodzicach i dziadkach.

4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

Parafialny Zespół Caritas planuje, podczas wrześniowego festynu parafialnego, loterię fantową. Warunkiem urządzenia loterii jest uzyskanie pozwolenia Urzędu Celnego w Siedlcach. Odpowiednie dokumenty należy złożyć najpóźniej na 30 dni przed terminem loterii, w tym pełną listę fantów.

Dochód z loterii zostanie przeznaczony na konkretną pomoc, zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym i chorym. Gorąco prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Każdy ma jakieś przedmioty, które może przeznaczyć na ten cel. Do tej pory ofiarowano ich zaledwie dziesięć.

Wszystkim, którzy włączą się w to parafialne dzieło z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie!

W niedzielę 6 sierpnia jest organizowana rodzinna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w intencji trzeźwości rodzin. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Jak już informowaliśmy, decyzją Ks. Arcybiskupa Ksiądz Marcin Wojtczak został przeniesiony do Parafii w Stanisławowie Pierwszym koło Nieporętu. Za trzyletnią pracę duszpasterską, zwłaszcza z młodzieżą serdecznie dziękujemy i życzymy na nowej parafii błogosławieństwa Bożego. Oficjalne pożegnanie będzie na Mszy św. o godz. 12.30.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „To Polska właśnie – dlaczego w polskich miejscowościach wczasowych szczególnie dużo jest w tym roku rodzin z dziećmi i cudzoziemców?; „SOS dla opalonych” – co zrobić, żebyśmy za modę na opalanie nie płacili życiem i zdrowiem ? oraz „Portugalia w ogniu – dlaczego w Portugalii doszło do gigantycznych pożarów lasów?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: O tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii? oraz O niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I;