XII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

- w czasie ogłoszeń można złożyć na tacę ofiary na rekolekcje wakacyjne młodzieży z Ruchu Oazowego.

- z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie będzie procesji.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

- spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na obóz wakacyjny o godz. 19.00.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę 9 lipca o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin z ulicy Klonowej i Spacerowej, które przyjęły matkę Bożą w znaku Obrazu Jasnogórskiego.

4. Za tydzień przyjedzie misjonarz z Afryki i po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na misje afrykańskie.

5. Nasza parafia przekazała na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej 1400,- zł. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi.

6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie ma w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

7.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Zależy nam na życiu”co można zrobić dla nastoletnich dziewczyn, które zaszły w ciążę;  „Chronimy nie tylko przyrodę – o tym, co najpiękniejsze w Polskich Tatrach; oraz „Czas ojców – do czego to prowadzi, jeśli ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi po 5 minut na dobę;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Zbudujemy sobie raj– jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem; oraz „Słownik wyrazów obcych” – o tym, że polski dwulatek zna średnio 133 słowa;