Niedziela Świętej Trójcy

Nasza parafia przekazała ze zbiórki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie 3200,- zł. Niech wszystkim ofiarodawcom Boża Opatrzność wynagrodzi.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” zaprasza we wtorek 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Bogactwo przedsiębiorcy”. Temat spotkania: „Zagrożenie brakiem pieniędzy. Złe ubóstwo”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji, jak w ubiegłym roku.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję  eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym we współpracy z harcerzami z ZHR

- ołtarza III – Wspólnotę Ruchu Światło-Życie

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sokółki - miejsca cudu eucharystycznego - 17 czerwca w sobotę. Zapisy w zakrystii i u ks. Cezarego.

Zapraszamy do udziału w Narodowej Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę 18 czerwca br. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii a w tygodniu w kancelarii.

W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- po wszystkich Mszach świętych modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne i poświęcenie pojazdów.

Zapraszamy dzieci, które przyjęły I Komunię Św. i ich rodziców na pielgrzymkę dziękczynną za dar Eucharystii do Niepokalanowa - 19 czerwca w poniedziałek. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zapraszamy wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii na spotkanie katechetyczne we wtorek 20 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

Dziękujemy bardzo za ofiary na potrzeby Kościoła: anonimowemu ofiarodawcy za ofiarę 350,- zł., oraz drugiemu panu za ofiarę 650,- zł.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Między kaplicą i ulicą” – o sensie obchodów Święta Bożego Ciała; „Przeżyłem, żeby świadczyć” – o cierpieniach chrześcijan z rąk muzułmanów w Nigerii; oraz „Morze wódki, ocean piwa” – alkohol pochłania w Polsce więcej ofiar niż zamachy terrorystyczne na Zachodzie. Co możemy z tym zrobić?.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Wystarczy tyko dziesiątka” – w jedności siła, czyli o wielkiej mocy Żywego Różańca;

Do obu gazet jest dołączony bezpłatny śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi na procesję Bożego Ciała.