V Niedziela Wielkiego Postu

Dziękujemy bardzo księżom za trud spowiedzi rekolekcyjnej a parafianom za ofiary na tacę z poniedziałku i wtorku, które w całości pokryły koszty związane z organizacją rekolekcji.

Od poniedziałku do środy na Mszach świętych spowiadało po 12 spowiedników. Wszyscy, którzy chcieli, zostali wyspowiadani do końca Mszy świętej.

Katechetom i nauczycielom dziękujemy za przyprowadzenie dzieci i młodzieży do kościoła i opiekę nad nimi, zaś Dyrektorom szkół za pomoc w organizacji.

W dniu dzisiejszym:

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla kółek różańcowych. Procesja eucharystyczna będzie tylko w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali.

- jedyna w miesiącu kwietniu katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w I piątek w czasie Mszy świętych i od godz. 17.30. Kapłani udadzą się z Komunią świętą do chorych, których odwiedzają z posługą sakramentalną co miesiąc w I-sze piątki. Rozpoczną o godz. 9.00.

W najbliższy piątek, 7 kwietnia, Nabożeństwo  Drogi Krzyżowej na ulicach naszego miasta organizowane wspólnie z parafią wojskową. Droga Krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele o godz. 19.00 i następnie prowadzona będzie ulicami: od kościoła ulicą Ogrodową, następnie Kościelną, Żwirową i Bolesława Chrobrego do kościoła pw. Św. Michała Archanioła.

W naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Dzieci przyniosą na nią plansze z Drogą Krzyżową.

W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza na nocne czuwanie w katedrze św. Floriana w Warszawie 8 kwietnia 2017. Koszt 10 zł. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu i zapisy chętnych po Mszy św. w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, bielanki będą rozprowadzały palemki. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na fundusz bielanek i wyjazd wakacyjny.

Poświęcenie palemek na każdej Mszy Świętej, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

Wolontariusze Festiwalu Miłosierdzia, który odbędzie się 22 kwietnia br., za tydzień w Niedzielę Palmową po wszystkich Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na pokrycie kosztów organizacji i promocji tego wydarzenia.

W niedzielę 9 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00  w naszym kościele odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu połączonych chórów pod dyrekcją Michała Śmigielskiego.

Dziękujemy bardzo parafianom z Niedziałki II za dar modlitwy przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i ofiarowanie 2850,- zł na potrzeby kościoła.

Obecnie obraz Matki Bożej nawiedza rodziny mieszkające przy ul. Klonowej.

Dziękujemy bardzo za ofiarę 200,- zł na nowy parking rodzinie z ul. Czarnieckiego.

Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc wielkanocną dla potrzebujących. Przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej stoi kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze, a do skarbony Caritas wystawionej pod chórem można wrzucać datki pieniężne. Zachęcamy do przekazywania na rzecz Caritas 1% podatku, ulotki wyłożono na skarbonie. Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej rodziny lub osoby i przygotować dla niej paczkę. Można także wziąć stamtąd specjalną „torbę pełną miłości”, wypełnić zakupionymi artykułami chemicznymi i przynieść do kościoła.

Można jeszcze zgłosić ubogą rodzinę lub osobę wolontariuszom Caritas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Co z niedzielą ” – z nowymi argumentami przeciwników ograniczenia handlu w niedziele rozprawia się Monika Odrobińska; oraz „Bez refleksji” – czego, oprócz nawiązania do chrześcijaństwa zabrakło w wystąpieniach unijnych przywódców w Rzymie?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Dlaczego w Fatimie Maryja prosiła dzieci o przyjęcie cierpienia – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji; oraz „Zabójczy wieloryb?” - jaka jest prawda o grze komputerowej Niebieski Wieloryb, która rzekomo zachęca dzieci do popełniania samobójstwa.