III Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym

- jak ogłaszaliśmy tydzień temu, w czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia ofiary na kościół na Ukrainie.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych w dzisiejszą niedzielę o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

W poniedziałek 20 marca Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele tego dnia o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 będzie Mszą św. zbiorową.

Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Św. we wtorek 21 marca o 19.00 w kościele. Prosimy o obecność najlepiej obojga rodziców.

W najbliższy czwartek 23 marca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wielbili Boga za 25-lecie naszej diecezji. Mszę św. będzie celebrował ks. Dziekan Władysław Szymański wraz z księżmi z naszego dekanatu. Zapraszamy na tę Uroczystość dziękczynno-wynagradzającą osoby konsekrowane, grupy parafialne i wszystkich parafian. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo adoracyjne, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie dary Bożego błogosławieństwa ofiarowane wspólnocie wierzących przez 25 lat istnienia naszej diecezji, oraz będziemy wynagradzać za wszelkie słabości i zaniedbania w dziele Bożym.

Ks. Arcybiskup Henryk Hoser zaprasza do Katedry Warszawsko-Praskiej na Mszę św. 25 marca o godz. 11.00 w ramach Diecezjalnych obchodów Jubileuszu naszej diecezji.

W sobotę 25 marca obchodzona jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie okazja, by rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone, a także w intencji jego rodziców. Chętnych do podjęcia tego dzieła zapraszamy na Mszę św. 25 marca o godz. 18.00. Przy ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Księga Duchowej Adopcji oraz teksty deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wypełnione deklaracje można będzie składać w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Osoby zainteresowane terapią Dorosłych Dzieci  Alkoholików zapraszamy na spotkanie 25 marca od godziny 9.00.

Parafialne Centrum Formacji Rodziny zaprasza narzeczonych i młode małżeństwa na dzień skupienia w sobotę 25 marca od godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

W przyszłą niedzielę 26 marca, w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji podamy w terminie późniejszym. Prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej. Pamiętajmy, że koniecznym warunkiem dobrej spowiedzi jest dobry rachunek sumienia. Warto korzystać z przygotowanych do tego pomocy.

Świetlica Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej mieszcząca się w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościelnej 18 zaprasza wszystkie chętne dzieci z klas zerowych i ze szkół podstawowych na zajęcia, które odbywają się w dni powszednie w godz. 14.00-18.00.

Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas przygotowuje wielkanocną  pomoc dla rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Są to często osoby starsze, niepełnosprawne czy samotne matki. Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej rodziny lub osoby i przygotować dla niej paczkę. W kościele, przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej stoi kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze.  Do skarbony Caritas, znajdującej się pod chórem można również wrzucać datki pieniężne. Jeżeli ktoś zna rodzinę lub osobę, potrzebującą pomocy, może ją zgłosić wolontariuszom Caritas.   Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „ Bóg zapłać!”

Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – formie modlitwy polegającej na długiej, pieszej, indywidualnej, nocnej wędrówce połączonej z rozważaniami Męki Jezusa. Ideą przyświecającą EDK jest schemat "wyzwanie - droga - zmaganie - spotkanie z Bogiem", a tegorocznym motywem przewodnim - „Droga Przełomu”.

W tym roku po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się także w rejonie Mińska Mazowieckiego. Przygotowane zostały 2 propozycje tras – jedna o długości 43 km i druga – 30 km. Rozpoczęcie 31 marca o godzinie 20:00 w naszym kościele.

Więcej informacji na plakatach, stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebooku: EDK Mińsk Mazowiecki.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Boży gwałtownik ” – o ks. Franciszku Blachnickim, twórcy Ruchu Światło-Życie?; „Partia czy prawda?” – jeśli nawet do Kościoła przenikają polityczne podziały to jak to świadczy o naszej wierze? oraz „Błogosławieni cisi” – znaczenie błogosławieństwa, które kontrastuje z realiami tego świata;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Brońmy normalnej rodziny – kolejna akcja w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej; przewodnik po szkołach katolickich oraz Walka z profesorem – o nagonce na lekarzy kierujących się sumieniem.