IV Niedziela Zwykła

Dziś, w czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia ofiary na leczenie chorych na trąd. Na świecie jest tych osób kilkadziesiąt milionów. Leczą ich głównie misjonarze. Bóg zapłać za wsparcie.

W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele będzie koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów z powiatu mińskiego.

Ks. Tomaszowi z racji wczorajszych imienin życzymy realizacji i radości w kapłaństwie, a jednocześnie dziękujemy za pomoc duszpasterską.

W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 – dla dzieci i 18.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic, które można nabyć w dniu dzisiejszym w kiosku przed kościołem, natomiast 2 lutego, przed każdą Mszą świętą.

Jednocześnie jest to dzień modlitw za osoby, które żyją w zakonach klauzurowych i modlą się za nas. Ofiary złożone na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego są przeznaczone na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych, m.in. Sióstr Karmelitanek z Osin, które dziękują za wsparcie.

W czwartek 2 lutego z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek 2 lutego wieczorem Msza Św. oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. O 17.20 różaniec św. w intencji wszystkich uczestników tego nabożeństwa.

W I piątek spowiedź w czasie Mszy świętych i od godz. 17.30. Kapłani, jak co miesiąc udadzą się w I piątek do chorych z Komunią świętą o godz. 9.00.

W I sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi.

W piątek 3 lutego Wspomnienie liturgiczne Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Na każdej Mszy św. błogosławienie gardeł połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

W przyszłą niedzielę 5 lutego z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Najbliższa katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w niedzielę 5 lutego o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Adam Praszczałek, który buduje kościół w Budach Barcząckich. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę tej świątyni.

W Mińsku Mazowieckim, w listopadzie 2016 r. powstała Miejska Rada Seniorów jako organ doradczy Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Szczegóły w gablocie.

Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii na Bal Karnawałowy w sobotę 4 lutego w godz. 15-18. Zapisy i szczegółowe informacje po Mszy św w zakrystii a w tygodniu w kancelarii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły:

Moralność do wyboru” – widzimisię nie jest sumieniem; „Ofiary czerwonoarmistów” – o męczeństwie sióstr Elżbietanek zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej oraz „Nietolerancyjna tolerancja” – o braku tolerancji wobec wierzących;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Co zrobić z rozproszeniami na modlitwie? Walczyć z nimi czy je pokochać?”

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Miejska Rada Seniorów

" W Mińsku Mazowieckim, w wyniku wyborów, w listopadzie 2016 r. powstała Miejska Rada Seniorów jako organ doradczy Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Liczy 7 osób.
Jej głównym zadaniem jest doradzanie Burmistrzowi Miasta w zakresie kształtowania polityki społecznej, w obszarze dotyczącym potrzeb starszych mieszkańców naszego miasta. Radni seniorzy pracują społecznie. Wszystkich wrażliwych na sprawy osób starszych zapraszamy do współpracy.
Radni seniorzy pełnią dyżury w każdy drugi wtorek miesiąca w godzinach 11.00 - 12.00 w pokoju 116 w Urzędzie Miasta. Najbliższy dyżur 14 lutego.
Kontakt meilowy:
radaseniorow@minsk-maz.pl".