Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Dziś 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i Procesja. Po Procesji spotkanie Kółek Różańcowych.

O godz. 17.00 Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W 1-szy czwartek nabożeństwo o powołania kapłańskie i uświęcenie kapłanów po Mszy św. o godz. 8.00.

W czwartek wieczorem Msza Św. oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. O 17.20 różaniec św. w intencji wszystkich uczestników tego nabożeństwa.

W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy święte zostaną poświęcone kreda i kadzidło. Będzie je można nabyć po Mszach świętych u sióstr przy stolikach pod chórem świątyni.

Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

Z racji uroczystości, można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości kapłani odwiedzą chorych w ich domach z posługą sakramentalną dopiero w przyszły piątek 13 I 2016 r.

W Święto Trzech Króli zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi, na  III Miński Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Mińska Mazowieckiego.  Początek orszaku bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 12.30 w naszym kościele. Później ze Starego Rynku orszak przemieści się w okolice parafii św. Jana Chrzciciela, gdzie nastąpi pokłon Świętej Rodzinie. W drodze przewidziane wspólne kolędowanie i jasełka. Zachęcamy do ubierania uczestników orszaku, a zwłaszcza dzieci, w stroje zawierające kolory: zielony, niebieski lub czerwony, aby mogły brać czynny udział we wspólnym świętowaniu. Nasza parafia tworzy orszak czerwonego króla - króla Europy.

W związku z koniecznością zabezpieczenia tego wydarzenia zapraszamy osoby chętne (zwłaszcza z dawnych służb zabezpieczenia pielgrzymek papieskich 'Totus Tuus') na spotkanie Straży Orszaku w środę 4.01 o 20.00 w sali katechetycznej na plebanii.

W sobotę 7.01 po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

Za tydzień ks. Paweł Kucharski z Kazachstanu będzie mówił kazania i po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na budowę kościoła.

Są jeszcze wolne intencje w dni powszednie o godz. 6.30 i 7.00.

Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję  „węgiel na zimę”. Z datków parafian zebrano na ten cel kwotę 5.635 zł. Zespół rozprowadził, łącznie, wśród potrzebujących 32 tony węgla, z czego 27 ton przekazała zespołowi Fundacja „Kibicuj Rodzinie” i Wirtualna Choinka, obie z Józefowa koło Otwocka.  Składamy naszym darczyńcom i wolontariuszom, serdeczne Bóg Zapłać za każdy przejaw dobra, wsparcie i pomoc. Niech Jezus błogosławi Wam w każdym dniu Nowego 2017 Roku!

Z informacjami dotyczącymi życia parafialnego w ubiegłym roku i dokonanych inwestycji można zapoznać się w gablocie ogłoszeniowej.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne wraz z uczniami Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy ul. Siennickiej mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Mińska Mazowieckiego na jasełka zatytułowane  „Jeden zero dla nieba”. Przedstawienie odbędzie się dnia 3 stycznia o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: „Biskupi o ojczyźnie” – współczesną sytuację w Polsce oceniają księża biskupi, m.in. ks. kard. Stanisław Dziwisz i nasz ordynariusz, ks. abp Henryk Hoser.; oraz „Jak zakochanie” - jak odkryć swoje powołanie.

W poniedziałek 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone na kontynuację remontu ogrodzenia cmentarza i ogrodzenia wokół kościoła.

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.