Św. Szczepana

Dziś w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, II Dzień Świąt – Msze św. jak w niedzielę.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

We wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w środę święto św. Młodzianków, Męczenników.

W piątek 30 grudnia 2016 r. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusze swojego małżeństwa (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby).

W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można jeszcze zgłaszać Jubilatów do tej Mszy świętej.

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Podpisane szopki prosimy przynosić do kościoła w piątek 30.XII przed Mszą św. o godz. 18.00. Ogłoszenie zwycięzców konkursu 6 stycznia 2017 r.

W sobotę 31 grudnia o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za miniony rok z nabożeństwem na zakończenie roku i sprawozdaniem z pracy duszpasterskiej i z inwestycji jakie były dokonane w parafii.

W niedzielę 1 stycznia 2017 roku Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Jest to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i Procesja. Po Procesji spotkanie Kółek Różańcowych.

O godz. 17.00 Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce w Domu Parafialnym.

Trwa peregrynacja Matki Bożej w znakach figury i obrazu u rodzin w naszej parafii. Osoby, które chcą przyjąć figurę lub obraz powinny być u spowiedzi i pojednać się z bliskimi. W domu najlepiej żeby byli sami domownicy. Podczas obecności figury i obrazu Matki Bożej dobrze jest odmówić Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy. Można też poświęcić rodzinę Niepokalanemu Sercu Maryi. Przyjmując Matkę Bożą przyjmujemy samego Pana Jezusa wraz z błogosławieństwem na nadchodzące trudne czasy.

W poniedziałek 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

W poniedziałek 2 stycznia od godz. 16.00 odwiedzimy mieszkańców ulic:

Akacjowej, Broniewskiego, Chłopickiego, Chopina, Kasztanowej, Ludowej, Mazowieckiej, Modrzejewskiej, Moniuszki, Siennickiej za torami – n-ry nieparzyste od nr-u 33 do końca (bez bloków) i n-ry parzyste od nr-u 20 do końca, Słowackiego i Wieniawskiego.

Dokładny rozkład kolędy na cały pierwszy tydzień stycznia zostanie podany w następną niedzielę.

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Początek orszaku bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 12.30 w naszym kościele. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się w tę nową i dynamicznie się rozwijającą tradycję związaną z przeżywaniem radości Narodzenia Pańskiego. Więcej informacji w gablotach ogłoszeniowych, na plakatach i na stronie internetowej.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

Do dzisiejszego o numeru tygodnika „Idziemy” jest dołączony gratis kalendarz na nowy 2017 rok ze zdjęciami z Fatimy.

Najnowszy, stustronicowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł jest podwójny – na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuł o nawróconym muzułmaninie a także o objawieniach Matki Bożej we Włoszech w 2016 r.

Życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam błogosławi Chrystus, który przyszedł na świat by oświecić mroki naszego życia i poprzez swoją mękę i śmierć dał nam życie wieczne. Niech nadzieja zbawienia będzie fundamentem naszego życia i źródłem optymizmu i radości.