Boże Narodzenie

Życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam błogosławi Chrystus, który przyszedł na świat by oświecić mroki naszego życia i poprzez swoją mękę i śmierć dał nam życie wieczne. Niech nadzieja zbawienia będzie fundamentem naszego życia i źródłem optymizmu i radości.

Dziękujemy ministrantom z ks. Kamilem, siostrze Rafaeli za zbudowanie szopki i wystrój kościoła na Święta Bożego Narodzenia

Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, II Dzień Świąt – Msze św. jak w niedzielę.

Ofiary złożone jutro na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

We wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w środę święto św. Młodzianków, Męczenników.

W piątek 30 grudnia 2016 r. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusze swojego małżeństwa (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby).

W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można jeszcze zgłaszać Jubilatów do tej Mszy świętej.

W sobotę 31 grudnia o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za miniony rok z nabożeństwem na zakończenie roku i sprawozdaniem z pracy duszpasterskiej i z inwestycji jakie były dokonane w parafii.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i Procesja. Po Procesji spotkanie Kółek Różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce w Domu Parafialnym.

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Początek orszaku bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 12.30 w naszym kościele. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się w tę nową i dynamicznie się rozwijającą tradycję związaną z przeżywaniem radości Narodzenia Pańskiego. Więcej informacji w gablotach ogłoszeniowych, na plakatach i na stronie internetowej.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka

Do dzisiejszego o numeru tygodnika „Idziemy” jest dołączony gratis kalendarz na nowy 2017 rok ze zdjęciami z Fatimy.

Najnowszy, stustronicowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł jest podwójny – na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuł o nawróconym muzułmaninie a także o objawieniach Matki Bożej we Włoszech w 2016 r.