III Mińśki Orszak Trzech Króli

III Miński Orszak Trzech Króli wyruszy ulicami miasta 6 stycznia 2016r. ok. godz. 13:30 sprzed kościoła pw. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.
Przebieg:

12:30 - Msza Św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim

13:30 - Wymarsz Orszaku Trzech Króli z pl. Stary Rynek (w drodze wspólne kolędowanie, jasełka)

14:30 - Pokłon Trzech Króli (miejsce - parafia św. Jana Chrzciciela)

15:00 - Rozwiązanie Orszaku

Orszak Trzech Króli jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Jednocześnie przenosi on wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność – po to, by ta najważniejsza historia w dziejach świata mogła być opowiadana wciąż na nowo. Dlatego w Orszaku wątki tradycyjne łączą się z najbardziej aktualnymi, by pokazać, że zdarzenia sprzed 2 000 lat wciąż mają znaczenie dla współczesnego człowieka. Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Podążają na wierzchowcach, w bogatych szatach i nakryciach głowy. Ich świtę stanowią setki dzieci ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Podążają za nimi mieszkańcy miasta – w kolorowych koronach na głowie, śpiewający kolędy. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Orszak przypominać ma o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać przede wszystkim do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli. Nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Orszak ma również wymiar ewangelizacyjny oraz charytatywny.