IV Niedziela Adwentu

W dzisiejszą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej,

- o godz. 17.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce w Domu Parafialnym,

- po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny „Msza Góralska” Tadeusza Maklakiewicza inspirowana folklorem Podhala i dedykowana Janowi Pawłowi II, w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry,

- spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (grupa B) odbędzie się bezpośrednio po koncercie.

Przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego odprawiana jest w naszym kościele Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dziś będzie po Mszy św. o godz. 16.00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, zaś 24 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 rano.

Możliwość zarezerwowania terminu intencji Mszy św. na II-gie półrocze 2017  roku będzie w poniedziałek 19 grudnia. Ks. proboszcz będzie przyjmował rezerwacje w godzinach 9.00 – 12.00 i 16.00-18.00.

Prosimy o zgłaszanie w kancelarii intencji mszalnych na 4 tygodnie przed zarezerwowanym terminem Mszy św.

W sobotę 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.

O godz. 24 uroczystą Mszą świętą, zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem – 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

W Wigilię i w czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

W sobotę 24 grudnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana Pawła II.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, w tygodniu po roratach oraz w klasztorze sióstr przy Pl. Kilińskiego 8.

Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Dziękujemy bardzo rodzinom ze Starej Niedziałki, które przyjęły obraz Matki Bożej za dar modlitwy i ofiarowanie na kościół 3600,- zł.

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Podpisane szopki prosimy przynosić do kościoła w piątek 30.XII przed Mszą św. o godz. 18.00. Ogłoszenie zwycięzców konkursu 6 stycznia 2017 r.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki i Komendant Hufca ZHP „Mazowsze” zapraszają mieszkańców na przekazanie Betlejemskiego Światła pokoju i Spotkanie Wigilijne w czwartek 22 grudnia o godz. 18.00 na Placu Stary Rynek. Szczegóły na plakatach.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Święto Świętej Rodziny. Ponieważ w tym roku wypada ono w piątek 30 grudnia 2016  r., jubileusze małżeńskie będziemy świętowali w czasie Mszy św. w piątek 30.XII. o godz. 18.00. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Parafialny Zespół Caritas prosi o dalsze wsparcie akcji „węgiel na zimę”. Datki można  jeszcze wrzucać do skarbony Caritas. Prosi także o żywność, z dłuższym terminem ważności, którą można składać do kosza wystawionego w kościele.

Serdecznie dziękujemy  fundatorom paczek świątecznych, które już dotarły do większości potrzebujących. Dziękujemy także młodzieży ze Szkół Salezjańskich oraz z Zespołu Szkół nr 1 imienia Kazimierza Wielkiego, która zaangażowała się w zbiórkę żywności w mińskich sklepach. Do tych podziękowań przyłącza się Ksiądz Proboszcz. Dziękuje także wolontariuszom Caritas zaangażowanym w organizację pomocy świątecznej.

Za wszystkie przejawy dobra składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: o papieżu Franciszku i jego postawie wobec biednych, o sytuacji młodych kobiet chrześcijańskich w krajach muzułmańskich oraz reportaż o szkole w Ignacowie i o dzieciach specjalnej troski;

w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł o dzieciach powołanych do życia podczas procedury in vitro i zamrożonych w stanie embrionalnym.