III Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz budującego się Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

Dziś porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych.

Od poniedziałku do środy (12 -14 XII) Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30 - Msza św. roratnia, 9.00 i 11.00 - Msze św. z nauką dla dorosłych, 16.00 - Msza św. z nauką dla dzieci, 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych, 20.00 -  Msza św. dla młodzieży i osób późno wracających z pracy.

Spowiedź na wszystkich Mszach świętych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi rekolekcyjnej i do dobrego przygotowania się do Sakramentu Pokuty przez szczegółowy rachunek sumienia. Od poniedziałku do środy będzie wielu zaproszonych księży w konfesjonałach. Po rekolekcjach ilość spowiedników będzie już ograniczona, więc będą długie kolejki do konfesjonałów, natomiast w Wigilię i w czasie Świąt nie będzie spowiedzi.We wtorek13.XII po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie, po którym figura MB Fatimskiej będzie przekazana parafianom z ul. Siennickiej.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza osoby prowadzący działalność gospodarczą na spotkanie pt. „Więcej mieć by bardziej być… Sukces po katolicku”. Rozpoczęcie Mszą świętą we wtorek 13 grudnia o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w salce Domu Parafialnego.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2017 r. W obecnej fazie przygotowań poszukujemy osób do ochrony Orszaku. Spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych w czwartek 15.XII o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia skorzystać z  Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię świętą. Księża odwiedzą ich w domach w najbliższy piątek 16 XII od godz. 9.00. Nie dotyczy to osób, u których księża byli w I Piątek grudnia.

Przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego będzie w naszym kościele odprawiana nowenna do Dzieciątka Jezus. Rozpocznie się w piątek 16 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

Fundacja „Ster na Miłość” zaprasza Pary narzeczonych i młode małżeństwa na Dzień Skupienia w najbliższą sobotę 17.XII. Ramowy plan: godz. 15.00 - konferencja w salce w Domu Parafialnym, godz. 18.00 – Eucharystia z indywidualnym błogosławieństwem par.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę 18 grudnia o godz. 17.00 w salce w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie koncert wokalno-instrumentalny „Msza Góralska” w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, w tygodniu po roratach oraz w klasztorze sióstr przy Pl. Kilińskiego 8.

Parafialny Zespół Caritas prosi o wsparcie akcji „węgiel na zimę”. Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Prosi także o żywność, z dłuższym terminem ważności, którą można składać do kosza wystawionego w kościele. Parafialny Caritas bierze także udział w akcji „Torba pełna miłości”, której celem jest zbiórka artykułów chemicznych. Już dzisiaj można wziąć specjalnie opisaną torbę z napisem „torba pełna miłości”,  wypełnić ją artykułami chemicznymi  i przynieść do kościoła.

Artykuły spożywcze i chemiczne otrzymają ubogie rodziny w naszej parafii. Część  żywności przekażemy ubogim polskim rodzinom z Białorusi, a część artykułów chemicznych dostaną placówki prowadzone przez Caritas diecezjalny , między innymi  Dom Samotnej Matki.

Z radością informujemy, że Parafialny Zespół Caritas otrzymał nagrodę „Skrzydła Anioła”.  Jest to nagroda przyznawana przez Caritas Diecezji,  raz w roku i tylko dla jednego Zespołu. Tę nagrodę pośrednio otrzymali także parafianie, którzy Zespół wspierają.  Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza pod chórem świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dziękujemy bardzo za ofiary na Kościół na Wschodzie, w wysokości 5600,- zł.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Święto Świętej Rodziny. Ponieważ w tym roku wypada ono w piątek 30 grudnia 2016  r., jubileusze małżeńskie będziemy świętowali w czasie Mszy św. w piątek 30.XII. o godz. 18.00. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Podpisane szopki prosimy przynosić do kościoła w piątek 30.XII przed Mszą św. o godz. 18.00. Ogłoszenie zwycięzców konkursu 6 stycznia 2017 r.

Dziś w godz. 10.00 - 17.00 na Placu Stary Rynek, podczas Targu Bożonarodzeniowego odbędzie się Loteria Fantowa. Dochód z niej przeznaczony będzie dla dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej Caritas Diecezji Odeskiej, której opiekunem jest pochodzący z naszej parafii ks. Piotr Rosochacki. Będzie także stoisko z rękodziełem Sióstr Karmelitanek oraz kawiarenka.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: o reformie szkolnictwa, o sytuacji w Ziemi Świętej i o ofiarach grubej kreski; w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł o 25-leciu Radia Maryja.