II Niedziela Adwentu

Dziś  w całej Polsce jest obchodzony XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

Dziś jest I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej spotkanie Kółek Żywego Różańca oraz Starszej Asysty Procesyjnej z ks. Proboszczem.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych  dziś o godz. 17.00 w salce w Domu Parafialnym.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś w kościele o godzinie 19.00.

W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Dodatkowo o godz. 12.00 w tzw. "Godzinie Łaski" - czasie wskazanym przez Matkę Bożą w objawieniach w Montichiari we Włoszech - zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa. Intencje na tę Mszę św. można zgłaszać w tygodniu w kancelarii. Po tej Mszy św. będzie nabożeństwo do Matki Bożej.

8 grudnia zapraszamy Bielanki i Sypaczki na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Uroczystości Patronalnej. Podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie nowych kandydatek do Służby Liturgicznej Dziewcząt.

Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za tydzień, w trzecią niedzielę Adwentu. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz budującego się Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

W niedzielę 11 grudnia w godz. 10.00 - 17.00 na Placu Stary Rynek, podczas Targu Bożonarodzeniowego odbędzie się Loteria Fantowa. Dochód z niej przeznaczony będzie dla dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej Caritas Diecezji Odeskiej, której opiekunem jest pochodzący z naszej parafii ks. Piotr Rosochacki. Będzie także stoisko z rękodziełem Sióstr Karmelitanek oraz kawiarenka.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Ze względu na Roraty, w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie z godz. 7.00 jest przesunięta na godz. 7.30.

Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Za tydzień Młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać świece Caritas na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.

Dziękujemy bardzo Parafiance za ofiarowanie figury MB Fatimskiej z feretronem.

Parafialny Zespół Caritas prosi o wsparcie akcji „węgiel na zimę”.  Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Prosi także o żywność  i artykuły chemiczne - z dłuższym terminem ważności. Składać je  można do kosza wystawionego w kościele. Żywność dostaną potrzebujące rodziny z naszej parafii. Część przekażemy ubogim, polskim rodzinom z Białorusi.

Pod chórem można jeszcze wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę świąteczną.  Pozostało jeszcze dużo losów.

Zespół prosi też o ofiarowanie mebli. Potrzebna jest szafa, trzy wersalki lub tapczany oraz ewentualnie meble kuchenne. Ofiarodawcy mogą zgłaszać się do wolontariuszy Caritas – pod chórem. Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

”Zapalmy świece” – dlaczego 8 grudnia powinniśmy zapalić świece?; „Od genu do człowieka” – kiedy w rozumieniu biologii rozpoczyna się ludzkie życie i co decyduje o naszej biologicznej tożsamości?; oraz „Szczepionką w raka” – jak polscy naukowcy opracowali rewelacyjną szczepionkę na raka i kto wykupił na nią licencję?

W tygodniku „Gość Niedzielny” są m.in. artykuły: „O komputerowym geniuszu i głęboko wierzącym młodzieńcu, który zmarł w wieku 15 lat i jest teraz kandydatem na ołtarze”; oraz „O tym, że wspólne gotowanie, jedzenie i modlitwa zbliża ludzi i rozwiązuje wiele rodzinnych problemów”.