Uroczystość Wszystkich Świetych

Dziś Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Sumą czytanie wypominków jednorazowych o godz. 12.00, natomiast po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych (bez wypominków)

W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00. O godz. 17.00 procesja po kościele z czytaniem wypominków jednorazowych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Procesję Różańcowa na cmentarzu w int. zmarłych.

Dziś i jutro nie będzie mszy św. o godz. 16.00.

Msza święta gregoriańska dzisiaj oraz we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast 2.11 i w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można jeszcze zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Przyjmujemy na wypominki roczne czytane w niedziele przed Sumą, wypominki jednorazowe czytane dzisiaj w kościele o godz. 12.00 przed Sumą lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, jest konieczność przedłużania co 20 lat praw do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej http://minskparafialny.artlookgallery.com/ znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Do tej strony jest też odwołanie ze strony parafialnej. Widniejąca w internecie przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw do danego grobu lub o uzupełnienie brakujących informacji.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek 3 listopada Msza Św. o 18.00 z kazaniem o tematyce eucharystycznej, a po niej modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie.

W piątek 4.11 od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w ich domach.

W sobotę 5.11 po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

W niedzielę 6 listopada

- po Mszy Św. o 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna oraz spotkanie Kółek Różańcowych.

- poświęcenie modlitewników dla dzieci ze SP przy ul. Dąbrówki na Mszy Św. o 16.00.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

SSpotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie kandydatów ze świadkami. Obecność obowiązkowa.

Fundacja Niezłomni i Fundacja Dziękujemy za Wolność przeprowadza dziś ogólnopolską kwestę na rzecz ekshumacji i identyfikacji  Żołnierzy Wyklętych. Dotąd odnaleziono 22 Żołnierzy Wyklętych, 18 z nich pochowano podczas uroczystych pogrzebów. Zorganizowano m.in. pogrzeb jednego z najznakomitszych Żołnierzy - mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Wolontariusze będą zbierać datki na terenie cmentarza parafialnego i przy wyjściu z kościoła.

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego będą zbierać na cmentarzu ofiary na renowację zabytkowych nagrobków.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Jest jeszcze do nabycia po Mszy św. pod chórem najnowszy numer tygodnika „Idziemy” i dwumiesięcznika „Miłujcie się”.