XXVII Niedziela Zwykła

27 niedziela zwykła 02.10.2016 r. – str. 1

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła w Budach Barcząckich, a Ks. Proboszczowi życzymy zdrowia jak również wytrwałości w budowie świątyni jemu i jego parafianom.

W dzisiejszą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 11.00 będą rozdawane nagrody dla tych dzieci, które przyniosły podpisane plansze z obrazkami niedzielnymi.

- z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.

- o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Dąbrówki.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

- spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy kończą przygotowanie, odbędzie się o godz. 19.00 w kościele.

W poniedziałek 3.10 święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie on raz w tygodniu we wtorki o godz. 19.00 w salce domu parafialnego.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedzielę o 17.15. Szczególnie zapraszamy Rodzinne Róże Różańcowe i Koła Żywego Różańca.

Dodatkowo różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Będą rozdawane obrazki konkursowe.

W poszczególne dni tygodnia modlimy się w określonych intencjach, które są wywieszone w gablocie.

Można zawsze zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej lub w pobożnym stowarzyszeniu.

W piątek 7 października wspomnienie MB Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych. Tego dnia po Mszy św. o godz.18.00 różaniec będzie połączony z procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść świece. Modlić się będziemy o pokój na świecie i za prześladowanych chrześcijan.

W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek i 1-wszy piątek miesiąca.

W 1-wszy czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo o powołania zakonne i uświęcenie kapłanów.

Spowiedź w 1-szy piątek podczas Mszy świętych i od godz. 17.30.

W 1-piątek kapłani od godz. 9.00 będą odwiedzać chorych w ich domach.

W każdy I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na modlitwę o uzdrowienie w naszym kościele. Pierwsza taka modlitwa - 6 października. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują siły od Boga w zmaganiu się z cierpieniem i przeciwnościami duchowymi.

Ks. Proboszcz zaprasza Radę Duszpasterską na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w domu parafialnym.

Za tydzień, w niedzielę 9 października XVI Dzień Papieski, który będzie obchodzony pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. W czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży – żywy pomnik Jana Pawła II. List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVI Dnia Papieskiego można przeczytać na naszej stronie parafialnej.

Parafialny Zespół Caritas  składa serdeczne BÓG ZAPŁAĆ uczniom  Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz uczniom Zespołu Szkół Salezjańskich, którzy 23. i 24. września zaangażowali się, jako wolontariusze,  w zbiórkę żywności  w sklepach Topaz i Biedronce.  Dziękujemy też ofiarodawcom produktów. Zbiórka odbywała się pod hasłem „Podziel się posiłkiem”. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym oraz niektórym mińskim organizacjom działającym na rzecz dzieci, osobom niepełnosprawnym i starszym.

Dziękujemy bardzo parafianom z ul. Klonowej za ofiarę 100,- zł na ogrodzenie kościoła.

Również dziękujemy bardzo rodzinom ze Starej Niedziałki za dar modlitwy i ofiarę 1290,- zł na kościół.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Czas krucjaty” – wydarzenia, do których powinniśmy się przygotować i dobrze je przeżyć; oraz „Aborcyjny totalitaryzm” – o Francuzach zazdroszczących nam swobód obywatelskich i o prześladowaniu obrońców życia na Zachodzie;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. wspomnienie o niedawno zmarłym watykańskim egzorcyście ojcu Gabrielu Amorcie, który znał św. ojca Pio i konsekwentnie przestrzegał przed demonami.