XXVI Niedziela Zwykła

Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy kończą przygotowanie, odbędzie się dziś o 17.00 w kościele.

Wszystkich pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży oraz wolontariuszy i gospodarzy Dni
w Diecezji zapraszamy na czuwanie pt. „ŚDM - Historia Prawdziwa” dziś o 19.00.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zaczyna się jutro 26 września o 19.00. Będzie on raz
w tygodniu w poniedziałki w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Spotkania modlitewne grupy Odnowy w Duchu Św. odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy Św. na plebanii.

Homilie czwartkowe wieczorem poświęcone są tematowi Mszy Św. Mogą być pomocą
w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Eucharystii.

W każdy I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. o 18.00, a po niej na modlitwę
o uzdrowienie w naszym kościele. Pierwsza taka modlitwa - 6 października.

Spotkania młodzieżowej grupy Ruchu Światło-Życie odbywają się w piątki po wieczornej Mszy Św.

Zapraszamy chłopców po I Komunii Św. i starszych  w szeregi ministrantów. Chętnych zapraszamy do zakrystii .

Nabożeństwa różańcowe rozpoczynają się w najbliższą sobotę – 1 października. Różaniec w dni

powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedzielę o 17.15. Dodatkowo różaniec dla dzieci we

wtorki i czwartki o 17.15.. Szczególnie zapraszamy rodzinne róże różańcowe i kółka żywego różańca.

W poszczególne dni tygodnia modlimy się w określonych intencjach, które są wywieszone
w gablocie.

Można zawsze zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie różańca w

kościele, kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej lub w pobożnym stowarzyszeniu.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Św. o 8.00.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

Bielanki w pierwszą sobotę miesiąca, tj. 1 października, przychodzą o godz. 8.00 na Mszę Św.
i nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. Tego dnia nie ma spotkania o godz. 11.30.

Bielanki i sypaczki przychodzą w niedzielę, 2 października o godz. 12.30 na Mszę św. i procesję.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na wsparcie budowy kościoła w Budach Barcząckich.

Parafialny Zespół Caritas  składa serdeczne BÓG ZAPŁAĆ uczniom  Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz uczniom Zespołu Szkół Salezjańskich, którzy 23. i 24. września zaangażowali się, jako wolontariusze,  w zbiórkę żywności  w sklepach Topaz i Biedronce.  Dziękujemy też ofiarodawcom produktów. Zbiórka odbywała się pod hasłem „Podziel się posiłkiem”. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym oraz niektórym mińskim organizacjom działającym na rzecz dzieci, osobom niepełnosprawnym i starszym.

Ks. Abp Henryk Hoser w liście do diecezjan dziękuje wszystkim zaangażowanym
w przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym:

„Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, które otworzyły swoje serca i domy dla pielgrzymów. To dzięki Wam młodzi świata mogli doświadczyć tradycyjnej polskiej gościnności, poznać naszą duchowość, doświadczyć wspólnoty. Dziękuję za programy parafialne, które przygotowaliście dla gości, za zorganizowane dla pielgrzymów wyjazdy, spotkania, pikniki, za wspólną modlitwę i serdeczną wrażliwość na ich potrzeby. Nie byłoby możliwe zrealizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia bez zaangażowania i życzliwości władz oraz służb różnego szczebla i rodzaju. Jako Biskup Warszawsko-Praski dziękuję władzom samorządowym, bez współpracy z którymi bezpieczne przeprowadzenie tych wydarzeń byłoby niemożliwe.”

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do nowego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest dziś najgłośniejszy film religijny ostatnich lat pt. „Bóg nie umarł.”

W nowym numerze „Idziemy” m.in.:

- „Wielka pokuta” – o przebłaganiu za grzechy polskiego narodu, zwłaszcza przeciw życiu, które odbędzie się 15 października na Jasnej Górze

- „Nie ma czasu na nudę” – o zdrowej moralnie wielodzietnej rodzinie, w której jest czas na modlitwę.

- „Z Łodzi do Dachau” – o męczeństwie duchowieństwa polskiego podczas II wojny światowej