XXII Niedziela Zwykła

Dziś słowo Boże kieruje do nas O. Piotr Michalik, franciszkanin - misjonarz z Afryki. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego. Dziękujemy bardzo Ojcu za trud misyjny, za słowo Boże a także za dar modlitwy.

Dziś w Kałuszynie odbędą się Dożynki Diecezjalne oraz Powiatowo-Gminne. O godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Ks. Abp Henryk Hoser SAC, biskup Warszawsko-Praski. Więcej informacji na plakatach.

Od września wznawiamy po wakacyjnej przerwie Mszę św. niedzielną o godz. 16.00 i Msze

W czwartek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy na uroczystą Mszę świętą, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 8.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy świętych.

Tego dnia przypada 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za poległych w czasie wojny oraz o pokój na świecie.

Wszystkich katechetów pracujących na terenie naszej parafii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 1 września o godz. 19 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, 1-wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca.

W 1-wszy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo o powołania zakonne i uświęcenie kapłanów.

Spowiedź w 1-szy piątek podczas Mszy świętych i od godz. 17.00.

W 1-piątek kapłani od godz. 9.00 będą odwiedzać chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są w stanie przybyć do kościoła i chcą zaprosić do domu księdza z posługą sakramentalną, również tych, którzy przyjmowali księdza przed wakacjami. Chorych można zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

Pokój chorego powinien być właściwie przygotowany na przyjście księdza z Najświętszym Sakramentem – stół przykryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece i woda święcona.

Służbę Liturgiczną Ołtarza zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok w najbliższą sobotę 3 września o godz. 9.30.

W ramach przygotowań do 100 rocznicy Objawień Fatimskich, w 1-szą sobotę września przybędą do naszego kościoła w pielgrzymce  z figurką Matki Bożej Fatimskiej Kółka Różańcowe ze szpitala. Pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. o godz. 18.00.

W 1-szą sobotę września po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Różańcowych Róż Rodzinnych w Domu Parafialnym.

Siostry Loretanki zapraszają na pielgrzymkę autokarową do Loretto  z okazji Odpustu ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Wyjazd 11 września o godz. 10.00, powrót około godz. 18.00 Koszt 25 zł. Zapisy u Sióstr Loretanek.

Na ten rok budowa ogrodzenia kościoła została zakończona. W przyszłym roku planujemy grodzić od strony ul. Ogrodowej podobny odcinek. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać, szczególnie z  minionego tygodnia za ofiarę 250,- zł., 3 razy po 50,- zł. oraz 150,- zł.

W niedzielę 4 września:

- Mszy św. o godzinie 16.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Senior Kazimierz Romaniuk.

- w naszej parafii będzie gościł zespół „Claret Gospel” z Afryki wraz ze swoim opiekunem. Będą nam towarzyszyć i modlić się śpiewem na każdej Mszy św. Po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się koncert w kościele. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość składania ofiar na misje.

- z okazji Odpustu Parafialnego, związanego ze Świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszej świątyni i parafii odbędzie się Festyn Parafialny. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. gry i zabawy, przejażdżki na kucyku, trampolinę, dmuchany zamek, kawiarenkę i loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na węgiel dla osób starszych i niepełnosprawnych. Będzie też stanowisko  "Profilaktyka i zdrowy tryb życia”, przy którym osoby uczestniczące w festynie będą mogły zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, uzyskać informacje dotyczące zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób oraz zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Festyn rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 11.00 krótkim koncertem zespołu „Claret Gospel”. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

- z racji na 1-szą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne. W związku z Festynem Parafialnym nie będzie procesji.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych  przed Sakramentem Chrztu Świętego  o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Kto za tym stoi” – czy europejscy politycy liczą się bardziej z jakimś pozademokratycznym centrum decyzyjnym niż z głosem społeczeństwa?; „Grób Boży w remoncie” – o Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie; „Uczą, leczą, diagnozują” – o działającym w Licheniu Ośrodku wsparcia Płodności dla małżeństw pragnących potomstwa oraz „Wakacje na 500+”

W tygodniku „Gość Niedzielny” są m.in. artykuły o tym, czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga oraz czy marihuana, o której ostatnio tak głośno, może być skutecznym środkiem leczniczym.