XVIII Niedziela zwykła

W poniedziałek 1 sierpnia będziemy obchodzić 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie za poległych. O godz. 17.00 zabiją dzwony.

Fundacja „Dziękujemy za Wolność” zaprasza na obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach obchodów zaplanowano szereg przedsięwzięć na terenie Mińsk Mazowieckiego i całego powiatu. Plan obchodów wywieszony jest w gablocie.

Zachęcamy do udziału w uroczystościach, zwłaszcza w Apelu i Modlitwie za Powstańców o godz. 17.00 - w Godzinie „W” - przy Pomniku „Szarych Szeregów” w parku miejskim przy ul. Warszawskiej oraz w zbiórce krwi zorganizowanej w Państwowej Straży Pożarnej.

Możliwość zarezerwowania terminu intencji Mszy św. na 1-sze półrocze 2017  roku będzie od poniedziałku 1 sierpnia, czyli od jutra. Ks. proboszcz będzie przyjmował rezerwacje od godz. 8.30.

Prosimy o zgłaszanie w kancelarii intencji mszalnych na 4 tygodnie przed zarezerwowanym terminem Mszy św.

W najbliższy czwartek 4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele ok. godz. 15.45, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę mineralną i napoje oraz ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Nabożeństwo 1-szo Sobotnie po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę

- z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie będzie procesji.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Biskup Kazimierz Wielikosielec z Homla na Białorusi. Przez całą niedzielę będzie głosił homilie i po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Homlu.

W gablocie jest umieszczony list od ks. Henryka z Wołożyna na Białorusi, w którym serdecznie dziękuje naszej parafii i pozdrawia.

Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas, podczas pikniku parafialnego z okazji Odpustu, będzie organizował loterię fantową. Dochód z loterii przeznaczy na pomoc dla potrzebujących. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o przynoszenie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Powstań Polsko” – czym różni się oglądanie wydarzeń od uczestnictwa w nich?; „Młodzież i wartości” – dlaczego węgierski rząd wsparł młodzież z tego kraju wyjeżdżającą na ŚDM do Polski sumą 45 mln forintów? oraz „Prosto z Teksasu” – o religijności Amerykanów i o swoich doświadczeniach w Polsce mówi bp James Tamayo z Teksasu.

W tygodniku „Gość Niedzielny” o swojej radości z wiary i o trudnościach, których doświadczają mówią niektórzy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, m.in. oazowicze z Chin i prześladowani za wiarę Hindusi.