XVII Niedziela zwykła

Dziękujemy bardzo pewnej pani za ofiarę 1000,- zł. na kościół.

Dziękujemy bardzo panu Zbigniewowi Ilczukowi z Zakładu Kamieniarskiego za ofiarowanie granitu na czapki do dwóch słupów przy bramie ogrodzenia cmentarza. Parafia jedynie zapłaciła 900.- zł za obróbkę tego granitu.

Z racji przypadającego w poniedziałek 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczeństwo na drogach. Prosimy o podjeżdżanie do bramy kościoła przy ul. Ogrodowej w kierunku ul. Warszawskiej.

W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, a we wtorek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy o naszych starszych rodzicach i dziadkach.

W sobotę 30 lipca po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3sierpnia lub 4 sierpnia rano.

Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas, podczas pikniku parafialnego z okazji Odpustu, będzie organizował loterię fantową. Dochód z loterii przeznaczy na pomoc dla potrzebujących. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o przynoszenie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Jak ogłaszaliśmy wcześniej, w rozgrywkach Diecezjalnej Ligi Piłkarskiej drużyny ministrantów i lektorów z naszej parafii obroniły tytuł Mistrza Diecezji w dwóch kategoriach: gimnazjum i open, szkoła podstawowa zajęła 4 miejsce. Zdobyte puchary zostały wręczone wczoraj w czasie Uroczystości Diecezjalnych ŚDM w Tarchominie, a dziś można je zobaczyć na specjalnie wystawionym stoliku pod zabytkową amboną.

W zakrystii po Mszach św. można odebrać bezpłatne wejściówki na wydarzenia ŚDM w Krakowie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Teologia Franciszka” – co jest specyficznego w mówieniu o wierze u papieża Franciszka; „O papieskiej służbie” – o harcerzach wspierających od lat organizacje papieskich pielgrzymek do Polski oraz „Przesłanie papieża Franciszka do Polaków i do młodzieży świata”.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. plakat z papieżem Franciszkiem na pamiątkę jego obecności w Polsce w czasie Światowych Dni Młodzieży.