XIII Niedziela Zwykła

Wczoraj wieczorem w czasie ulewnej burzy została zalana ul. Kościelna i woda wdarła się do kościoła i zakrystii. Zostały również podtopione salki i kotłownia w Domu Parafialnym. Dziękujemy bardzo Straży Pożarnej i osobom, które pomogły usuwać szkody.

W piątek 24 czerwca o godz. 8.00 została odprawiona  Msza święta dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego. Dziękujemy bardzo za dar modlitwy wszystkim uczestnikom. Niestety było bardzo mało dzieci i młodzieży – tylko ok. 100 osób. Zachęcamy  rodziców by zmobilizowali swoje dzieci do udziału we Mszy św. na Rozpoczęcie Roku Szkolnego.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grup A i B dziś o godz. 19.00.

W poniedziałek 27 czerwca  Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Hucie Mińskiej uroczystość odpustowa z główną Mszą św. o godz. 18.00. O godz. 17.00 Koncert Pieśni Uwielbienia.

Spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na obóz wakacyjny będzie w poniedziałek 27.06 o g. 19.00.

We wtorek, 28 czerwca przypada 8 rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC na Urząd Pasterza naszej Diecezji. Wspierajmy go naszą modlitwą.

Parafialne Centrum ŚDM zaprasza wolontariuszy Dni w Diecezji na spotkanie we wtorek 28.06 o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

W środę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30. Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary złożone w tym dniu na tacę, jako tzw. „świętopietrze” zostaną przekazane na konserwację Bazyliki św. Piotra oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W naszym Sanktuarium jako Kościele Stacyjnym Roku Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca miesiąca.

W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja., a o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Prosimy aby w czasie wakacji nie przynosić płatków z kwiatów.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Skąd przyjechał papież” – pierwszy artykuł z cyklu „Zrozumieć Franciszka”; „Kilka dni z papieżem” – świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz „Niedziela Boża i nasza” – dlaczego Episkopat poparł inicjatywę ograniczenia handlu w niedzielę.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. premiera filmu o Bożym Miłosierdziu przygotowanego na światowe Dni Młodzieży.