Niedziela Miłosierdzia Bożego

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

W ramach Święta Pułkowego organizowanego przez Towarzystwo 7 Pułku Ułanów Lubelskich, dziś o godz. 12.30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św., po której odbędą się uroczystości i piknik na placu Stary Rynek.

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Z racji Święta Miłosierdzia Bożego i w ramach Festiwalu Miłosierdzia, dziś o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 - Msza św. zbiorowa, zaś o godz. 17:00 – Koncert „Missa de Misericordia”  wg. kompozycji Pawła Bębenka.

Jutro obchodzona jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie okazja, by rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone, a także w intencji jego rodziców. Takie deklaracje można będzie odebrać jutro w zakrystii po Mszach św.

W poniedziałek 4 kwietnia o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego kolejne spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

W tym tygodniu w kościele o godz. 19.0 będą próby ustawienia przed I Komunią św. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedziałce oraz Szkół nr „1”, „5”, „6” i Salezjańskiej: dziewcząt w środę 6 kwietnia zaś chłopców w czwartek 7 kwietnia.

W sobotę 9.04 o godz. 12.00 w par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie Msza św. w int. motocyklistów i sympatyków.

W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na porannych Mszach świętych.

W przyszłą niedzielę 10.04, w ramach uroczystych obchodów 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej, w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 8.00 Msza św. w int. ofiar katastrofy. Po Mszy św. uroczystości na skwerze im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Biblia o prawie” – czego nas uczy prawo zawarte w Piśmie Świętym oraz „Przebaczyć sobie, innym i Bogu” – czym różni się przebaczenie od pojednania. Do tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest płyta CD z muzyczną i recytowaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego, do słuchania w domu i samochodzie.