Niedziela Męki Pańskiej

W piątek 18 marca 2016 roku w wieku 69 lat odszedł do Pana ś.p. Adam Wdowiak, Tato księdza Kamila Wdowiaka. Uroczysta Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 23 marca 2016 roku, o godzinie 12.00, w kościele parafialnym MB Częstochowskiej w Wołominie (ul. Kościelna 54). Po niej nastąpi złożenie ciała Zmarłego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Polecamy śp. Adama Wdowiaka Opatrzności Bożej i prosimy o modlitwę w jego intencji.

Nasza parafia organizuje autokar dla osób, który chciałyby wziąć udział w pogrzebie. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 10.30. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii po Mszy św.

W dniu dzisiejszym w czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

Podobnie jak w latach ubiegłych, bielanki rozprowadzają palemki. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na fundusz bielanek.

Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.  Dzisiejsza Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą  św. zbiorową.

Dziś ostatnia przed świętami konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Zebranie rodziców dzieci, które będą w tym roku obchodziły Rocznicę I Komunii św. odbędzie się 22 marca 2016 r. o godzinie 18:30 w kościele.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy obchód liturgiczny w całym roku kościelnym. Dlatego też pragniemy je świętować w sposób bardzo uroczysty. Porządek nabożeństw Triduum w naszej parafii:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 19;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19;

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 20. – przynosimy świece;

Procesja Rezurekcyjna – w niedzielę o godz. 6, bezpośrednio po niej Msza święta. Nie będzie natomiast Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 8. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej zapraszamy do naszej świątyni na czuwanie przy Ciemnicy. Natomiast w Wielki Piątek i  Wielką Sobotę całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim.

Po Liturgii Wigilii Paschalnej adoracja całonocna do Rezurekcji. Chętni do czuwania nocnego są proszeni o wpisywanie się na listę, która jest w zakrystii.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna.

W Triduum Paschalne i w czasie Świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na jego wystrój. Do tej pory zebrano 2700,- zł. Koszt wykonania całej dekoracji Grobu i Ciemnicy wraz z kwiatami wyniesie 6 tys. zł. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można jeszcze składać ofiary na ten cel.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w godz. 8-17. Wtedy również będzie można zabrać do domu wodę święconą, którą będą rozprowadzali ministranci. Zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny.

Przy chrzcielnicy można będzie ucałować relikwie Krzyża Świętego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla najuboższych - ofiarodawcom żywności składanej do koszy, datków pieniężnych do puszki i skarbonek wielkopostnych, parafianom, którzy przygotowali paczki, wolontariuszom Parafialnego Zespołu  Caritas i wszystkim osobom pomagającym.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Szukanie nadziei” – dlaczego nie powinniśmy popadać w pesymizm, „Urazy chętnie darować” – leczenie zranionych uczuć bywa trudniejsze niż naprawianie krzywd materialnych oraz „Jak wychować człowieka” – jak poradzić sobie ze współczesnymi nastolatkami. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Daj sobie umyć nogi” – skąd się wywodzi obrzęd umywania nóg, co symbolizuje i jakie zmiany wprowadził w nim papież Franciszek.

Parafialne Centrum ŚDM zaprasza na Wielkopostne Czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. W programie:
- Eucharystia i koncert pieśni pasyjnych w oprawie chóru "Cantate Domino",
- adoracja krzyża i litania do pięciu ran Chrystusa
- kolejna katecheza o uczynkach miłosierdzia zakończona Modlitwą ŚDM i Apelem Jasnogórskim.

W trakcie czuwania będzie możliwość:

- zapisania się na pielgrzymkę do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

- zapisania się do parafialnego wolontariatu w czasie Dni w Diecezji przed ŚDM

- złożenia przez gospodarzy deklaracji przyjęcia gości z zagranicy

Czuwanie dziś w godz. 18:00 - 21:00.

Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na spotkanie w ramach czuwania.

Parafialne Centrum ŚDM zaprasza też na kolejne spotkanie wolontariuszy oraz osoby chętne na wyjazd na ŚDM do Krakowa w środę na godzinę 19.

W dniu dzisiejszym Młodzi ludzie z całego świata jednoczą się w Rzymie z papieżem Franciszkiem. W związku z tym przedstawiciel/ka naszego Parafialnego Centrum ŚDM pragnie skierować do nas swój gorący apel.