V Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym ks. Marcin Brzeszczyński, zastępac  dyrektora Wydziału Misyjnego Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej na każdej Mszy św. głosi kazania na temat misji i rozprowadza materiały misyjne.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Mińska Mazowieckiego za pilnowanie kościoła w czasie czuwania z 4 na 5 marca.

Dziękujemy bardzo wszystkim parafianom, którzy przyjęli nas życzliwie po kolędzie. Odwiedziliśmy 4700 rodzin, nieobecnych było 3017, nie przyjęło 678. Ofiary z tytułu kolędy zostały przeznaczone w części dla kapłanów za trud, w części na potrzeby diecezji, w części na inwestycje – ocieplenie domu parafialnego i remont kotłowni z wymianą 2 pieców,  na zabezpieczenie środków na stropy i drabiny metalowe w dzwonnicy oraz na częściową kontynuację remontu ogrodzenia kościoła. Pozostałe 30 tys. zostało odłożone na konto parafialne.

Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w intencji rodzin z naszej parafii, które przyjęły kapłanów po kolędzie.

Jak już zapowiadaliśmy, Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 14 marca czyli jutro o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu w poniedziałki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na jego wystrój.

Parafialny Zespół Caritas organizuje świąteczną pomoc dla potrzebujących. Pod chórem, wystawiono kosz na trwałe artykuły spożywcze oraz skarbonę oznaczoną logo Caritas na datki pieniężne. Wyłożono też ulotki informujące o tym jak przekazać na rzecz Caritas 1% podatku i skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną, które zabieramy do domu.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne odprawiane w naszym kościele: w piątki na Drogę Krzyżową i w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem.

W najbliższy piątek, 18 marca DROGA KRZYŻOWA – organizowana wspólnie z parafią wojskową – ulicami naszego miasta. Podobnie jak w roku ubiegłym rozpocznie się ona o godz. 19.00 przed kościołem św. Michała Archanioła. Trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła ul. Chrobrego, Żwirową, Kościelną i Ogrodową, a zakończy się w naszej świątyni uroczystym błogosławieństwem. W kościele zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Dzieci, które przyniosą na nią plansze z Drogą Krzyżową otrzymają książeczki.

Również w najbliższy piątek 18 marca od godz. 9 księża udadzą się do domów ludzi chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, a chcieliby skorzystać z sakramentów świętych z racji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nie dotyczy to osób, u których księża byli w I Piątek marca.

W sobotę 19 marca Uroczystość Św. Józefa , Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i zbiorowa o godz. 18.00

Bielanki przychodzą na próbę Procesji Rezurekcyjnej w sobotę 19 marca o godz. 11.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, bielanki będą rozprowadzały palemki. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na fundusz bielanek.

Poświęcenie palemek na każdej Mszy Świętej, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Parafialne Centrum ŚDM Zaprasza na Wielkopostne Czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. W programie:
- Eucharystia i koncert pieśni pasyjnych w oprawie chóru "Cantate Domino",
- adoracja krzyża i litania do pięciu ran Chrystusa
- kolejna katecheza o uczynkach miłosierdzia zakończona Modlitwą ŚDM i Apelem Jasnogórskim.

W trakcie czuwania będzie możliwość:

- zapisania się na pielgrzymkę do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży

- zapisania się do parafialnego wolontariatu w czasie Dni w Diecezji przed ŚDM

- złożenia przez gospodarzy deklaracji przyjęcia gości z zagranicy

Czuwanie w najbliższą niedzielę 20 marca w godz. 18:00 - 21:00.

Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na spotkanie w ramach czuwania.

Zebranie rodziców dzieci, które będą w tym roku obchodziły Rocznicę I Komunii św. odbędzie się 22 marca 2016 r. o godzinie 18:30 w kościele.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Bez wartości nie ma kultury” – jeśli nie obronimy fundamentalnych wartości, to zwyciężą pseudowartości lub totalny relatywizm, „Krzywdy cierpliwie znosić” – jak wytrwałe oczekiwanie przyszłej chwały pomaga znosić krzywdy oraz „Metafizyka bez używek” – o rozpowszechniającej się wśród niemieckich polityków pladze narkomanii”. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Nawrócony z in vitro” – niezwykła rozmowa z lekarzem, który spotkał Boga i rzucił pracę w jednej z największych klinik in vitro w Warszawie oraz „Czym różnią się pokuta i zadośćuczynienie po spowiedzi” – o piątym warunku dobrej spowiedzi świętej.