III Niedziela Wielkiego Postu

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś o godzinie 19.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

W ramach IV Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta we wtorek 1 marca  godz. 18.00 w intencji Żołnierzy Wyklętych czyli Niezłomnych z terenu powiatu mińskiego - o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla żyjących Żołnierzy Niezłomnych.

Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Świętą w czwartek 3 marca o godz. 19.00 w kościele.

Realizując sugestię Ojca Świętego Franciszka, wyrażoną w bulli Misericordiae vultus również w naszej Diecezji będziemy przeżywać inicjatywę „24 godziny dla Pana”.

Czas od piątku, 4 marca, od godz. 15.00 do soboty, 5 marca, również do godz. 15.00 będzie szczególną okazją do przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania, sprawowanego przez pełną dobę w wybranych świątyniach w poszczególnych dekanatach. Rozpoczęciem i zakończeniem będzie modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Ks. Arcybiskup Henryk Hoser wyznaczył również naszą parafię do tej szczególnej celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania. W związku z tym w naszym kościele przez całą dobę w konfesjonałach będą mieli stały dyżur spowiedniczy księża z całego naszego Dekanatu Mińsk Mazowiecki Narodzenia N.M.P. Plan szczegółowy dyżurów księży z poszczególnych parafii naszego dekanatu będzie na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź rano w czasie Mszy świętych, natomiast po południu od godz. 15.00. Kapłani, jak co miesiąc udadzą się w I piątek do chorych z komunią świętą o godz. 9.

W sobotę 5 marca Akt Zawierzenia Rodzinnych Róż Różańcowych na Mszy św. o godz. 18.00. Wcześniej krótkie spotkanie z modlitwą w kościele o godz. 17.30. Prosimy o przybycie ze swoimi rodzinami i dziećmi i przyniesienie różańców do poświęcenia.

Rodzice, którzy chcą modlić się za swoje dzieci we wspólnocie Rodzinnej Róży Różańcowej mogą jeszcze zgłosić swój udział w zakrystii po Mszy św. lub po Drodze Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, i spotkanie dla kółek różańcowych. Procesja eucharystyczna będzie tylko w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali.

W przyszła niedzielę konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne odprawiane w naszym kościele:

- w piątki na Drogę Krzyżową: o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych

- w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 - z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę 6 marca, w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji podamy w terminie pózniejszym.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na jego wystrój.

Parafialny Zespół Caritas organizuje świąteczną pomoc dla potrzebujących. Pod chórem można wylosować rodzinę lub osobę aby przygotować dla niej paczkę. Także pod chórem, wystawiono kosz na trwałe artykuły spożywcze oraz skarbonę oznaczoną logo Caritas na datki pieniężne. Wyłożono też ulotki informujące o tym jak przekazać na rzecz Caritas 1% podatku i skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną, które zabieramy do domu.

Możliwość zarezerwowania terminu intencji Mszy św. na II-gie półrocze 2016  roku będzie od poniedziałku 29 lutego od godz. 8.00.

Prosimy o zgłaszanie w kancelarii intencji mszalnych na 2 tygodnie przed zarezerwowanym terminem Mszy św.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Chrześcijaństwo i islam” – rozmowa z libańskim ekspertem w zakresie relacji chrześcijaństwo - islam; felieton ks. Marka Kruszewskiego - „Jak być kochaną” oraz porady lekarza - co zrobić, gdy dziecko połknie zabawkę. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Nigdy nie jest za późno na prawdę” – poruszający aktualne sprawy interesujące Polaków oraz artykuł o tym, że nie polityka ale wiara skłoniła Mieszka I do przyjęcia chrztu.