II Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym:

- w czasie ogłoszeń są zbierane ofiary na działalność misyjną Kościoła „Ad Gentes”. Przypominamy, że nasza diecezja przed kilkoma laty otworzyła placówkę misyjną w Sierra Leone w Afryce, w jednym z najbiedniejszych państw świata. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję wspierania misji.

- na wszystkich Mszach św. są dawane świadectwa przez członków Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.  Dzisiejsza Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą  św. zbiorową.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś i w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

W poniedziałek 22 lutego Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa o łaskach Jubileuszu Miłosierdzia w Nadzwyczajnym Roku Świętym, w naszej świątyni jako kościele stacyjnym Roku Świętego będzie można uzyskać tego dnia odpust zupełny. Warunki uzyskania tego odpustu są wywieszone w gablocie.

Nasi Ministranci brali udział w I Turnieju Piłki Nożnej Diecezji Warszawsko-Praskiej. W kategorii szkół podstawowych zajęli 4 miejsce, natomiast w kategorii „open” wygrali turniej. Dziękujemy i gratulujemy.

Młodzież chętną na wyjazd na ŚDM oraz wolontariuszy, którzy pomagają w czasie Dni w Diecezji zapraszamy na spotkanie w środę 24.02 o godz. 19.00. Będzie możliwość wpłaty kolejnej raty na wyjazd.

Parafialne Centrum ŚDM przyjmuje plastikowe nakrętki, z których zostaną wykonane różańce dla pielgrzymów ŚDM już tylko do piątku 26.02.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na jego wystrój.

Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał, jak co roku wśród najuboższych paczki świąteczne. W kościele został wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona oznaczona logo Caritas na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel. Wyłożono również ulotki informujące o tym, w jaki sposób przekazać na rzecz Caritas 1% swojego podatku.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Kruszenie lodów” - o okolicznościach i możliwych skutkach spotkania papieża Franciszka z patriarchą Moskwy Cyrylem; „Nieumiejętnych pouczać” – kogo i jak trzeba pouczać oraz „Wiara i jedzenie” – jak opanować pokusę niepotrzebnego jedzenia. Do tygodnika „Gość Niedzielny” jest dołączona płyta CD z nabożeństwem Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską, czyli kolędę.