I Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym ks. Adam Praszczałek, proboszcz z Bud Barcząckich na każdej Mszy św. głosi homilie. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone  na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Dziś o godz. 12.30 Msza św. w int. Janka Paruzela i mińskich harcerzy „Szarych Szeregów”, natomiast w środę 17 lutego o godz. 8.00 Msza św. w int. Rodziny Sażyńskich.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś i w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będą dawane świadectwa przez członków Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

W przyszłą niedzielę w czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na działalność misyjną Kościoła „Ad Gentes”.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga wspólnotom Kościoła Misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów organizuje akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się w czwartek 18.02. b.r. Zużyty sprzęt można przynosić na parking koło domu parafialnego od rana do godz. 13.00, ponieważ wtedy zostanie zabrany.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do najważniejszych obchodów liturgicznych roku kościelnego – Świąt Wielkanocnych. Jednym z najważniejszych elementów przeżycia Wielkiego Postu jest udział w rekolekcjach, które rozpoczną się w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Szczegóły na temat rekolekcji podamy w późniejszym czasie.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na kolejne czuwanie młodzież z naszej parafii, która chciałaby wyjechać na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Czuwanie odbędzie się w najbliższy piątek.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Rodziców, którzy chcą modlić się za swoje dzieci we wspólnocie Rodzinnej Róży Różańcowej zapraszamy do zakrystii po Mszy św. lub po Drodze Krzyżowej

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Chrzest Polski – inne spojrzenie” -  o religijnych i kulturowych konsekwencjach chrztu Mieszka I oraz „Grzeszących upominać” – dlaczego i jak powinniśmy upominać grzeszników by był to uczynek miłosierdzia.

W tygodniku „Gość Niedzielny” dołączona książeczka z rachunkiem sumienia.

W nowym numerze dwumiesięcznika „Miłujcie się” m.in. artykuły: o znakach obecności Boga we wszechświecie, o państwie wyznaniowym i czy cierpienie ma sens. Cena 4,- zł.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.