Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się okres zwykły trwający do Środy Popielcowej, która w tym roku wypada 10 lutego.

Przez cały dzisiejszy dzień ks. Adam Praszczałek, proboszcz z Bud Barcząckich na każdej Mszy św. głosi homilie. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Serdecznie dziękujemy p. Adamowi Zawadzkiemu i wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Orszaku 3 Króli 6 stycznia oraz tym, którzy wsparli to dzieło, w szczególności Władzom Samorządowym. Dziękujemy policji, straży miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa przemarszu. Koszty organizacyjne wyniosły 8 tys. zł natomiast zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z organizacją Orszaku, którą przeprowadziła młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Św. Jana Pawła II przyniosła 2100 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Nasz Parafialny Caritas dostarczył 31 ton węgla dla rodzin potrzebujących. Koszty transportu i rozwiezienia w wysokości 2 tys. zł pokryła nasza parafia. Dziękujemy wolontariuszom za rozładunek.

Spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej odbędzie się dziś o godz. 19.00, natomiast dla wszystkich katechetów z naszej parafii o godz. 17.00 w domu parafialnym.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Gimnazjum nr 3 i z Gimnazjum w Starej Niedziałce odbędzie się dziś o godzinie 19.00.

14 Stycznia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne wolontariuszy ŚDM. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie wizyty młodzieży z Ukrainy w naszej parafii.

16 stycznia kolejne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. Godz. 18.00 – Eucharystia, 18:30 - koncert kolęd na rockowo w wykonaniu zespołu CMB, 20.00 - Miłosierna katecheza, 21.00 - Apel Jasnogórski

Podczas czuwania będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz będzie można złożyć deklarację przyjęcia młodzieży, która przybędzie do naszej parafii (do tej pory dach nad głową znalazło niecałe 20 osób).

Wolontariusze ŚDM oraz młodzież z Ruchu Światło-Życie zapraszają dzieci i młodzież na Bal Karnawałowy 23 stycznia od godz. 14, który odbędzie się w salkach Domu Parafialnego. Przewidywany koszt udziału to 10 zł. Mile widziane przebranie.

W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. Siostry Loretanki będą dawały świadectwo o swoim życiu zakonnym. W czasie ogłoszeń będą zbierały na tacę ofiary na budowę kościoła w Sanktuarium w Loretto.

W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę po sanktuariach Europy. Szczegóły w gablocie i u siostry w kancelarii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 będzie Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Czego potrzebuje rodzina” – Polska przeznacza na świadczenia rodzinne zaledwie 0,8 proc. PKB. Najmniej w Europie - rozmowa z mec. Karoliną Dobrowolską z „Ordo Iuris”, o skali pomocy świadczonej corocznie za pośrednictwem Caritas polska i na czym dzisiaj polega uczynek miłosierdzia „Nagich przyodziać”; do tygodnika „Gość Niedzielny” jest dołączona płyta DVD z filmem „Faustyna”.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.