2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i procesja eucharystyczna, a po niej spotkania dla kółek różańcowych i dla bielanek.

Spotkanie nowego Kręgu Domowego Kościoła dziś o godz. 17.00 w sali domu parafialnego.

Również dziś o godz. 17.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Zespół Szkół Miejskich nr 2 przy ul. Siennickiej zaprasza na jasełka, które odbędą się 5 stycznia o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury.

W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy święte zostaną poświęcone zostaną kreda i kadzidło. Będzie je można nabyć po Mszach świętych u sióstr przy stolikach pod chórem świątyni.

Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

W Święto Trzech Króli zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi, na  II Miński Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta.  Początek orszaku bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 12.30 w naszym kościele. Później ze Starego Rynku orszak przemieści się w okolice Biblioteki Miejskiej i następnie Szkół Salezjańskich, gdzie nastąpi pokłon Świętej Rodzinie. W drodze przewidziane wspólne kolędowanie i jasełka. Zachęcamy do ubierania uczestników orszaku, a zwłaszcza dzieci, w stroje zawierające kolory: zielony, niebieski lub czerwony, aby mogły brać czynny udział we wspólnym świętowaniu. Nasza parafia będzie tworzyła orszak króla niebieskiego.

Więcej informacji w gablotach ogłoszeniowych, na plakatach i na stronie internetowej.

Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z organizacją Orszaku. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Św. Jana Pawła II.

Jak ogłaszaliśmy, w piątek 8 stycznia od godz. 9.00, kapłani będą odwiedzali z posługą sakramentalną chorych, którzy przyjmują księdza w I-sze piątki miesiąca.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budowę świątyni w Budach Barcząckich.

Spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę 10 stycznia o godz. 19.00, natomiast dla wszystkich katechetów z naszej parafii również w niedzielę 10 stycznia o godz. 17.00 w domu parafialnym.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Gimnazjum nr 3 i z Gimnazjum w Starej Niedziałce odbędzie się w niedzielę 10 stycznia o godzinie 19.00.

Dziękujemy pewnym osobom za ofiary 100 zł i 200 zł na ogrodzenie kościoła.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza rodziców z rodzin 3+, objętych Programem „Rodzinny Mińsk” do osobistego udziału w pracach Rady w charakterze jej członków.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: gdzie jest granica między miłosierdziem i gniewem Boga i dlaczego „Spragnionych napoić” jest jednym z najważniejszych uczynków miłosiernych ; w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: czego naprawdę dotyczy reforma papieża Franciszka związana z procesami o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone na następujące inwestycje:

- wykonanie metalowych stropów i schodów w wieżach naszej świątyni

- remont ogrodzenia cmentarza i kontynuację budowy nowego ogrodzenia wokół kościoła

- ocieplenie od wewnątrz strychu w domu parafialnym

- wymiana pieców grzewczych w domu parafialnym

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.