Niedziela Świętej Rodziny

Dziś w czasie Mszy św. o godz. 12.30 świętujemy jubileusze małżeńskie. W roku Synodu o Rodzinie pragniemy w sposób szczególny świętować i dziękować Panu Bogu za rodziny i dar sakramentu małżeństwa.

Niedziela Świętej Rodziny to święto patronalne Domowego Kościoła czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, które przyjęły ten charyzmat życzymy wytrwałości. Małżeństwa, które pragną włączyć się do tej wspólnoty, zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne wraz z naszą Parafią zaprasza na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 17.00. Koncert jest realizowany ze środków budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

W  czwartek 31 grudnia o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za kończący się rok 2015. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.W czwartek 31 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w intencji dzieci ochrzczonych w 2015 r.Z racji uroczystości, można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w ich domach z posługą sakramentalną dopiero w przyszły piątek 8 I 2016 r.

W przyszłą niedzielę 3 stycznia po Mszy świętej o godz. 12.30 krótka adoracja i po niej procesja eucharystyczna.

W sobotę 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone na następujące inwestycje:- wykonanie metalowych stropów i schodów w wieżach naszej świątyni - remont ogrodzenia cmentarza i kontynuację budowy nowego ogrodzenia wokół kościoła- ocieplenie od wewnątrz strychu w domu parafialnym- wymiana pieców grzewczych w domu parafialnym
Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:Sobota 2 stycznia od godz. 9:ulice: Przemysłowa, Huberta, Grobelnego, Sezamkowa, Lotników, Żeglarska, Żołnierska, Polna i Urocza

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolickaJest jeszcze podwójny numer tygodnika „Idziemy” z dołączonym kalendarzem na nowy 2016 rok. Cena numeru świątecznego – 5 zł. Ministranci rozprowadzają również bezpłatne gazetki „Pomagamy misjom”. Można złożyć dobrowolne ofiary na fundusz ministrancki.

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Początek orszaku bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 12.30 w naszym kościele. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się w tę nową i dynamicznie się rozwijającą tradycję związaną z przeżywaniem radości Narodzenia Pańskiego.Więcej informacji w gablotach ogłoszeniowych, na plakatach i na stronie internetowej.W niedzielę za tydzień będzie po Mszach świętych zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z organizacją Orszaku. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Św. Jana Pawła II.

Bielanki i sypaczki przychodzą w następną niedzielę 3 stycznia na Mszę św. ogodz. 12.30 i na procesję. Po procesji spotkanie opłatkowe w sali w domu parafialnym.