IV Niedziela Adwentu

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy Pl. Kilińskiego 8.

Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza pod chórem pierniki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wyjazd młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży.

W czwartek 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.

O godz. 24 uroczystą Mszą świętą, zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień świąt, tak jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem – 25 grudnia nie będzie mszy św. o godz. 6.30.

Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, natomiast w II Dzień Świąt  - na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

W czwartek 24 grudnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W Wigilię i w czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

W piątek, z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana Pawła II w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 8.30 do 18. W czwartek 24 grudnia adoracji nie będzie.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 27 XII 2015 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. W roku Synodu o Rodzinie pragniemy w sposób szczególny świętować i dziękować Panu Bogu za rodziny i dar sakramentu małżeństwa. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne wraz z naszą Parafią zaprasza na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 27 grudnia o godz. 17. Koncert jest realizowany ze środków budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów Europy w dniach 2.04 – 20.04. 2016 r.. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i u siostry kancelistki.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka

Do dzisiejszego podwójnego numeru tygodnika „Idziemy” jest dołączony kalendarz na nowy 2016 rok i obrzęd wieczerzy wigilijnej. Cena numeru świątecznego – 5 zł.

Również najnowszy, ponad stustronicowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” w cenie 7 zł jest podwójny i zawiera dodatek specjalny „Jak świętować Wigilię”.