III Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Włodzimierz pracujący na Białorusi.

Dziś porządek Msze świętych jak w każdą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych.

Od poniedziałku do środy (14 -16 XII) Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30 - Msza św. roratnia, 9.00 i 11.00 - Msze św. z nauką dla dorosłych, 16.30 - Msza św. z nauką dla dzieci, 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych, 20.00 -  Msza św. dla młodzieży i osób późno wracających z pracy.

Spowiedź na wszystkich Mszach świętych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi rekolekcyjnej. Od poniedziałku do środy będzie wielu zaproszonych księży w konfesjonałach. Po rekolekcjach ilość spowiedników będzie już ograniczona, więc będą długie kolejki do konfesjonałów, natomiast w Wigilię i w czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

Jak informowaliśmy, z racji Roku Miłosierdzia Ks. Abp Henryk Hoser ustanowił nasz kościół wśród kilkunastu sanktuariów naszej diecezji miejscem celebrowania Jubileuszu Miłosierdzia, w którym – jako kościele stacyjnym Roku Świętego – będzie można zyskiwać odpusty.

Po raz pierwszy w historii Kościoła, z woli Ojca Świętego, Drzwi Święte zostają otwarte nie tylko w papieskich bazylikach rzymskich, ale i w kościołach katedralnych oraz niektórych konkatedrach i sanktuariach na całym świecie.

W naszym Sanktuarium uroczystego obrzędu otwarcia Drzwi Świętych ks. Proboszcz dokonał dziś o godz. 6.30.

Poświęcenie medalików dla dzieci ze SP przy ul. Dąbrówki przygotowujących się do I Komunii Św. dziś o 16.00.

Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia skorzystać z  Sakramentu Pokuty i przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej. Księża nawiedzą ich w domach w najbliższy piątek 18 XII od godz. 9. Nie dotyczy to osób, u których księża byli w I Piątek grudnia.

Spotkanie bielanek w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w salce w domu parafialnym.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w niedzielę za tydzień 20 grudnia o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy Pl. Kilińskiego 8.

Parafialny Zespół Caritas przygotowuje, jak co roku, bożonarodzeniową  pomoc dla najuboższych.

Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę. W kościele, przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej, stoi kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze. Dostaną je osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji życiowej i materialnej. Do wystawionej skarbony można również wrzucać datki pieniężne.

Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza pod chórem świece Caritas. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza na kiermasz  bożonarodzeniowy, który odbędzie dziś przed naszym kościołem w godz. 8:30 do 12:00. Środki finansowe pozyskane podczas kiermaszu zostaną przekazane na zakup paczek świątecznych dla uczniów potrzebujących z tej szkoły.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 27 XII 2015 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, którzy pomagają przyjmować gości z zagranicy w naszej parafii odbędzie się 16.12.2015 o 19.00 w sali domu parafialnego.

Czuwanie dla rodzin przyjmujących gości z zagranicy w swoich domach odbędzie się 19.12.2015 o 18.00. W programie: Eucharystia, Litania do ś. Rodziny. Katecheza o Miłosierdziu, film "Podaj dalej", Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać świece.

Dziękujemy 2 osobom za ofiary po 100 zł na ogrodzenie kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: o uczynkach względem ciała i względem ducha, które mamy przemyśleć i podejmować podczas Jubileuszem Miłosierdzia, o agresji wobec znanej aktorki, która nie zgodziła się na „in vitro” i jak komuniści od dzieciństwa formowali socjalistycznych obywateli; w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: czym jest odpust i jak można go zyskać i jak wprowadzić spokój i porządek do polskich szkół. Jest też jeszcze dwumiesięcznik „Miłujcie się”.