XXX Niedziela Zwykła

Poświęcenie modlitewników dzieci przed I Komunią Św. w niedzielę o 16.00:

dziś - SP ze Starej Niedziałki oraz nr 1,5,6 i Salezjańska

8.XI - SP przy ul. Siennickiej

15.XI - SP przy ul. Dąbrówki

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy świętej o godzinie 18.

Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza znicze przy wyjściu z kościoła. Dobrowolne ofiary składane za znicze będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne młodzieży.

Dziś po mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za naszych zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

28 X. t.j. w środę o godz. 18.00 ks. Bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie tego dnia odprawione przed Mszą św. – o godz. 17.45.

Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania oraz ich bliskich będzie we wtorek 27.X o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 11, 12.30 i 18. Przed Sumą czytanie wypominków jednorazowych o godz. 12.00, natomiast po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, i 18. O godz. 17 procesja po kościele z czytaniem wypominek jednorazowych.

1 i 2 listopada nie będzie mszy św. o godz. 16.

Msza święta gregoriańska 1.i 2.XI oraz we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

W niedzielę 1.XI nie będzie konferencji dla rodziców i chrzestnych.

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego będą zbierać na cmentarzu ofiary na renowację zabytkowych nagrobków w sobotę 31.X i w niedzielę 1.XI w godz. 8.00-16.00.

W ostatnich latach propaguje się w Polsce zwyczaj nocy Halloween. Bezkrytycznie przyjmowana moda, która przyszła do nas z zachodu, może jednak nie tylko zniszczyć piękne zwyczaje polskiei katolickie, ale i zagrozić duchowo tym, którzy się angażują w przeżywanie tych praktyk (zabaw) - szczególnie dzieciom i młodzieży. Przypominamy, że zwyczaj Halloween ma swoje pochodzenie w praktykach pogańskich - celtyckich. Jest związany z obchodami ku czci bożka śmierci. Jest to odmiana satanizmu. Zachęcamy, by nie popierać i nie angażować się w to, co ma związek ze złymi duchami - nawet dla zabawy. Uroczystość Wszystkich Świętych jest Uroczystością zbawionych, a nie potępionych. To święto radości zbawionych - ludzi Boga, a nie mroczne obchody z udziałem postaci kojarzonych z szatanem i upiorami.

Zachęcamy do podjęcia wolontariatu na rzecz uczestników Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej parafii.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, jest konieczność przedłużania co 20 lat praw do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej www.polskicmentarz.com/minskparafialny znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Widniejąca w internecie przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw do danego grobu lub po prostu o uzupełnienie brakujących informacji.

W tym tygodniu kancelaria parafialna dodatkowo będzie czynna w sobotę 31.X w godz. 10-12 dla umożliwienia załatwienia spraw cmentarnych wszystkim, którzy tego dnia będą nawiedzać groby swoich bliskich. Można to będzie zrobić również w piątek 30.X oraz w poniedziałek 2.XI i wtorek 3.XI w godzinach pracy kancelarii parafialnej.

W dniu dzisiejszym w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych, obecnych na mszach świętych.

Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: m.in. artykuły: o skali i przyczynach kryzysu demograficznego w Polsce , i o stosunku Kościoła do dzieci poczętych z in vitro; w tygodniku „Gość Niedzielny”: o tym co wydarzyło się na Synodzie w Rzymie.