XXV Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy Caritasowi parafialnemu na czele z Panią Zofią Zawieją, wszystkim woluntariuszom zwłaszcza młodzieży i wszystkim, tym którzy wpierali festyn i loterię fantową. Dziękujemy sponsorom a jednocześnie już dziś zapraszamy do wsparcia Orszaku 3 Króli.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę świątyni w Budach Barcząckich. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godzinie 17,00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Jutro 21 września o 19.00 rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne. Spotkania będą się odbywać przez 10 poniedziałków. Gorąco zachęcamy do udziału w nich, by doświadczyć piękna wiary i pogłębić swoje życie duchowe.

Spotkanie rodziców wszystkich dzieci przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i Komunii Św. odbędzie się w czwartek 24 września o 19.00 w kościele. Prosimy o obecność ojców i matek, czyli obojga rodziców. Poświęcenie różańców dla dzieci ze SP w Starej Niedziałce, nr 1, 5, 6 i Salezjańskiej w niedzielę 27 września o 16.00.

Świetlica środowiskowa Caritas przy ulicy Kościelnej zaprasza dzieci i młodzież od 6 do 15 lat. w tygodniu od 14,00 do 18,00.

Dzieci należące do służby liturgicznej mogą zapisać się na wyjazd do Warszawy na diecezjalny zlot służby liturgicznej. Wyjazd 26 września. Koszt 5 zł od osoby; zapisy u siostry Margaret.

W sobotę 26 września w auli szkoły Budowlanki odbędą się jednodniowe rekolekcje dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Poprowadzi je ks. dr Rafał Ostrowski z Poznania. Na zakończenie rekolekcji w naszym kościele odbędzie się Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakatach oraz przy stoliku u organizatorów.

W przyszłą niedzielę gościmy w naszej parafii zespól „Claret Gospel”. W ramach Światowych Dni Młodzieży po Mszy św. o godzinie 18,00 odbędzie się koncert. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość składania ofiar na misje.

Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”:

- Ile nas kosztują urzędnicy

- Rosja manipuluje historią

- o kradzieży z kont;

w tygodniku „Gość Niedzielny”:

- o zbliżającej się pielgrzymce papieża Franciszka do USA i Kanady

- Bałkańska Ziemia Obiecana.