Uroczystość Trójcy Przenajświetszej

Dziś w czasie mszy św. o godz. 11 trzecia grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I komunii świętej. Od jutra do środy dzieci te będą przeżywały swój biały tydzień.

Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za złożony z racji tej uroczystości „dar ołtarza”, który wspomoże trwający od kilku tygodni remont organów w naszej świątyni.

W dniu dzisiejszym w wielu polskich miastach organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny. W Mińsku Mazowieckim natomiast w ramach Drugiego Mińskiego Dnia Rodziny będzie bieg uliczny połączony z imprezami towarzyszącymi, na które do parku miejskiego przy ul. Warszawskiej 173 zaprasza burmistrz naszego miasta oraz Mińska Rada Dużej Rodziny. Szczegóły na plakatach rozwieszonych na miejskich tablicach ogłoszeniowych.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii po mszach świętych ogólnopolska zbiórka do puszek na budowaną na warszawskim Wilanowie Świątynię Opatrzności Bożej.

Również dzisiaj zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 17. Od jutra miesiąc czerwiec, w którym zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.

Dziewczęta sypiące kwiaty zapraszamy na próbę jutro - w poniedziałek na godzinę 19-tą. Zapraszamy też nowe dziewczęta z klas pierwszych i zerowych oraz młodsze, które chciałyby podczas procesji sypać kwiaty dla Pana Jezusa.

W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Tego dnia msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 11 i 18. Po mszy św. o godz. 11 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie natomiast mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i mszy św. o godz. 16. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy uczniów z klas trzecich, którzy w tym roku przeżywali uroczystość I komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji, jak w ubiegłym roku.

Od czwartku przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu podczas mszy świętych porannych i od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w ich domach od godz. 9.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.30 procesja eucharystyczna, a po niej spotkanie dla kółek różańcowych.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 17 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.