Niedziela Zmartwychwstania Panskiego

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Kamilowi oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrze zakrystiance szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, chórowi, scholi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, panom ze straży pożarnej, policji. Wszystkim serdeczne: Bóg zapłać.

Parafialny Zespół Caritas składa również serdecznie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla najuboższych. Ofiarodawcom żywności składanej do koszy, datków pieniężnych do puszki i skarbonek wielkopostnych oraz parafianom, którzy przygotowali paczki i wolontariuszom Caritas. W sumie dostarczyliśmy ponad 120 paczek rodzinom i ludziom samotnym.

Zapraszamy na nieszpory w dniu dzisiejszym o godz. 17, kończące obchody Triduum Paschalnego.

Jutro Msze św. według porządku niedzielnego - taca tradycyjnie na KUL.

W tym tygodniu w piątek kapłani odwiedzą chorych w ich domach. Początek odwiedzin od godz. 9.

Również w piątek 10 kwietnia przypada 5 rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji o godz. 8.15 przy pomniku prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego wspólna modlitwa, o godz. 18 tego dnia w naszym kościele msza święta w intencji ofiar katastrofy, a po niej o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się pokaz filmu "Dama - opowieść o Marii Kaczyńskiej".

Przyszła Niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

Również w przyszłą niedzielę 12 kwietnia odbędzie się w naszym mieście Marsz Katyński, którego celem jest  upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. Pochód tworzą członkowie grup rekonstrukcyjnych w historycznych mundurach polskich oficerów oraz pilnujących ich funkcjonariuszy NKWD, oraz wszyscy którzy chcą wspomnieć te tragiczne wydarzenia z naszej historii . W tym roku marsz tradycyjnie rozpocznie się o godz. 10 na stacji PKP i przejdzie ulicami naszego miasta. W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.