Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się okres zwykły trwający do środy popielcowej, która w tym roku wypada 18 lutego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Orszaku 3 Króli 6 stycznia. Dziękujemy policji, straży miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa przemarszu. następnych. Mamy nadzieję, że zwyczaj organizowania orszaku – tak licznie i z entuzjazmem zapoczątkowany w tym roku – będzie miał swoją kontynuację w latac.

W dniu dzisiejszym po mszach świętych Siostry Katarzynki będą zbierały ofiary do puszek na prowadzony przez nie na Mazurach Ośrodek Terapii dla dziewcząt uzależnionych. Prosimy teraz siostrę o krótkie przedstawienie tej inicjatywy.

Razem z Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Siennickiej zapraszamy, jak co roki, na mszę świętą dla uczczenia kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zostanie ona odprawiona w naszym kościele w najbliższy piatek 16 stycznia o godz.12.

Odpowiadając na liczne pytania dotyczące portalu czyli ozdobnego wejścia do naszej świątyni, który będzie wykonywany w tym roku, informujemy, że wizualizacje, czyli szkice przestawiające kształt i wygląd projektowanego portalu, są wywieszone w tablicy ogłoszeń przed kościołem.