II Niedziela po Uroczystości Bożego Narodzenia 4.01.2015

Dziś po mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a po niej spotkanie opłatkowe dla kółek różańcowych.

Również dziś o godz. 17 w domu parafialnym konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Spotkanie opłatkowe dla wszystkich katechetów z naszej parafii w dniu dzisiejszym o godz. 17 w domu parafialnym.

We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Porządek mszy świętych, jak w każdą niedzielę. Na każdej mszy święte zostaną poświęcone zostaną kreda i kadzidło. Będzie je można po mszach świętych nabyć u sióstr przy stolikach pod chórem świątyni. Natomiast ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

W wtorek zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi, na Orszak Trzech Króli, który po raz pierwszy przejdzie ulicami naszego miasta.  Początek orszaku bezpośrednio po mszy świętej o godz. 12.30 w naszym kościele. Później ze Starego Rynku orszak przemieści się w okolice Biblioteki Miejskiej i szkół salezjańskich, gdzie nastąpi pokłon Świętej Rodzinie i wspólne kolędowanie. W trakcie przemarszu przewidziane są różne atrakcje. Dziś, jak ogłaszaliśmy,  po mszach świętych zbiórka do puszek na pokrycie kosztów  związanych z organizacją orszaku. Zachęcamy do ubierania uczestników orszaku, a zwłaszcza dzieci, w stroje zawierające kolory: zielony, niebieski lub czerwony, aby mogły brać czynny udział we wspólnej zabawie. Dla  aktywnych uczestników orszaku przewidziane są nagrody.

Zapraszamy dzieci z klas od trzeciej do szóstej szkoły podstawowej, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w sobotę 10 stycznia o godz. 11 w Sali katechetycznej budynku parafialnego.