II Niedziela Adwentu 7.12.2014

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, z przeznaczeniem na seminarium duchowne naszej diecezji. Po mszach świętych jest także dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie, a w tym roku szczególnie dla  poszkodowanych przez toczącą się wojnę we wschodniej Ukrainie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Również dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 uroczyste przyjęcie kandydatek do grona bieli i sypaczek.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego dziś o godz. 17 w sali domu parafialnego.

W dniu jutrzejszym 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w dniu jutrzejszym w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18.

Za tydzień, w trzecią niedzielę adwentu, rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych.  Od poniedziałku do środy (15-17 XII) msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 9,  11,  16.30 - dla dzieci,     18,    20 (dla młodzieży i osób późno wracających z pracy). Spowiedź na wszystkich mszach świętych.

Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach, które są odprawiane w dni powszednie Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Przypominamy też, że ze względu na roraty w czasie adwentu msza św. w dni powszednie z godz. 7 jest przesunięta na godz. 7.30.

Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w niedziele o 16.00 w następujących terminach: dla SP w Niedziałce i dzieci z innych szkół – w dniu dzisiejszym na mszy św. o godz. 16, a dla SP przy ul. Siennickiej – za tydzień 14 grudnia.

Siostry loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy pl. Kilińskiego 8.

Również po każdej mszy św. niedzielnej można zaopatrzyć się w świece Caritas. Zapalona świeca, podobnie jak puste miejsce, pozostawione przy stole wigilijnym, symbolizuje naszą gotowość do dzielenia się miłością z potrzebującymi. Gorąco zachęcamy do nabywania świec, które młodzież rozprowadza przy stoliku pod chórem. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Z kolei ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki i ich wyjazd wakacyjny.

Parafialny zespół Caritas organizuje, jak co roku, świąteczną pomoc dla ubogich z naszej parafii. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień można wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę. Jest także wystawiony kosz na produkty spożywcze oraz niedaleko chrzcielnicy - skarbona do składania ofiar pieniężnych. Jeżeli ktoś zna potrzebujące, ubogie rodziny lub osoby, może je zgłaszać w kancelarii lub po mszach świętych w zakrystii. Liczymy na ofiarność parafian w podjęciu tej szlachetnej inicjatywy.

Organizujemy w najbliższą sobotę wyjazd autokarem na sztukę teatralną zatytułowaną „Miecz obosieczny”, wystawianą przez kleryków naszego seminarium duchownego. Szczegóły tego wyjazdu na stronie internetowej parafii, natomiast zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.