I NiedzielaAdwentu 30.11.2014

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jednocześnie adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny.

Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę adwentu. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je, podobnie jak rok temu, ks. Piotr Główka pracujący na Ukrainie. Szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej będą w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Ze względu na roraty w czasie adwentu msza św. w dni powszednie z godz. 7 jest przesunięta na godz. 7.30.

Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie się odbywało w niedziele o 16.00 w następujących terminach: SP przy ul. Dąbrówki – w dniu dzisiejszym, SP w Niedziałce i pozostałe - szkoły 7 grudnia, SP przy ul. Siennickiej - 14 grudnia

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani w tym dniu od godz. 9 będą odwiedzać chorych w ich domach. Spowiedź w piątek w czasie mszy św. porannych i od godz. 17.30.

Uroczyste przyjęcie kandydatek do grona bieli i sypaczek odbędzie się za tydzień, w niedzielę 7 XII na mszy św. o godz. 12.30. Spotkanie bielanek w sobotę 6 grudnia o godz. 10 w kościele.

Zapraszamy na spotkania grupy Odnowy w Duchu Św., które odbywają się w środy po wieczornej Mszy Św. W najbliższą środę nabożeństwo z modlitwą za małżeństwa i adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.

Zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich podstawowych na kolejne spotkanie w ramach przygotowań do I komunii świętej, które odbędzie się w czwartek 4 grudnia o godz. 18.45. Prosimy rodziców o przyniesienie długopisów.

Od dzisiaj siostry loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej mszy świętej niedzielnej, a także w klasztorze sióstr przy pl. Kilińskiego 8. Informujemy, że siostry nikogo nie upoważniły  do roznoszenia opłatków po domach.

Również po każdej mszy św. niedzielnej od dzisiaj młodzież rozprowadza świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W świece można zaopatrywać się przy stoliku pod chórem.

Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał paczki świąteczne wśród  najuboższych. Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej rodziny lub osoby i taką paczkę przygotować. Jeżeli ktoś zna taką ubogą rodzinę lub osobę może ją  jeszcze zgłosić. W kościele stoi kosz, przeznaczony na trwałe produkty spożywcze. Dostaną je osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji życiowej i materialnej. Wystawiona jest także skarbona na datki pieniężne. Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „ Bóg zapłać!” i prosimy o modlitwę.