Uroczystość Chrystusa Króla wszechświata 23.11.2014

W dniu dzisiejszym po mszach świętych w całej naszej diecezji zbiórka do puszek na odbudowę zniszczonej przez pożar katedry w Sosnowcu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyłączą się do tego szczytnego dzieła.

Rozpoczynamy kolejną turę przygotowań młodzieży z naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy gimnazjalistów z klas trzecich na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 19 w kościele. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19 młodzież będzie miała swoje rekolekcje na rozpoczęcie czasu przygotowania do tego sakramentu.

Zapraszamy członków Żywego Różańca na diecezjalne zakończenie Jerycha Różańcowego. Wyjazd w sobotę 29 listopada o godz. 16:30 z parkingu przy plebanii. Zapisy w kancelarii w ciągu tygodnia.

Za tydzień 30 listopada rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Od pierwszej Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Można będzie je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie się odbywało w niedziele o 16.00 w następujących terminach: SP przy ul. Dąbrówki - 30 listopada, SP w Niedziałce i pozostałe - 7 grudnia, SP przy ul. Siennickiej - 14 grudnia

Policjanci z naszego miasta przestrzegają  przede wszystkim starszych ludzi, aby nie przekazywali pieniędzy żadnym obcym osobom, wysłanym rzekomo jako pośrednicy przez ich krewnych. W taki właśnie sposób oszuści działający metodą „na krewniaka”  wprowadzili w błąd starsze małżeństwo z Mińska Mazowieckiego, które przekazało znaczną kwotę pieniędzy, myśląc że pomaga swojej córce. Policjanci przypominają, aby w przypadku jakiegokolwiek telefonicznego kontaktu i namawiania do przekazania pieniędzy krewnym, jeżeli pojawi się choćby cień podejrzenia że to nie są oni, radzimy telefonować do oficera dyżurnego tel. 25 759 72 00, na numery alarmowe 997 i 112 i specjalną całodobową linię Komendy Stołecznej Policji tel. 22 60 33 222.