Uroczystość Św. Piotra i Pawła

W dniu dzisiejszym, zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary złożone na tacę, jako tzw. „świętopietrze” zostaną przekazane na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Rozpoczyna się czas wakacji. W miesiącu lipcu i sierpniu, czyli już od następnej niedzieli nie będzie w naszym kościele mszy św. o godz. 16.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu w czasie mszy świętych porannych i od godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.30 adoracja eucharystyczna, natomiast o godz. 17 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

W sobotę 5 lipca jest organizowana piesza pielgrzymka do parafii MB z Guadalupe w Budach Barcząckich. Pielgrzymi spotykają się o godz. 16.00 w Kaplicy Szpitalnej na modlitwie. Wyjście ok. 16.20, czas przejścia ok. 1 godz. O godz. 18.00 Msza św. w Budach Barcząckich. Powrót indywidualnie we własnym zakresie.