XII Niedziela Zwykła

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace, które, jak ogłaszaliśmy, są przeznaczone na misje, które nasza diecezja prowadzi w Sierra Leone.

Dziś po każdej mszy świętej poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Poświęcenie będzie się odbywało przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej.

W najbliższy wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18. Msza św. o godz. 18 jest mszą zbiorową. Można więc zgłaszać intencje za wszystkich solenizantów, za których będziemy się w tym dniu modlić. We wtorek ks. proboszcz z parafii Św. Jana Chrzciciela i władze naszego miasta zapraszają na festyn z okazji święta patrona Mińska Mazowieckiego.

W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na mszach świętej błogosławienie wianków wykonanych z ziół i kwiatów. Tego dnia po mszy św. wieczornej i nieszporach procesja eucharystyczna. Zapraszamy zespoły liturgiczne i asystę na procesję.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 15 i 18. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Dlatego w piątek 27 czerwca zapraszamy wszystkich uczniów na mszę świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w naszym kościele w tym dniu o godz. 8.

Rozpoczynamy zbieranie fantów na loterię, która jak co roku będzie z racji odpustu w naszej parafii na początku września. Fanty można już przynosić do zakrystii.

Stowarzyszenie Pomocy Dziewczętom im. Eleonory Motylowskiej, działające w Warszawie, zaprasza młode kobiety od 18 do 30 roku życia na Kurs aktywizacji zawodowej w terminie od 7 do 26 lipca, który odbędzie się w Otwocku i Warszawie. Szczegółowe informacje na temat tego kursu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.